Skocz do zawartości

Nowa pokrywa z oświetleniem T5 do 240L (120x40)


goldengate
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję wymianę pokrywy na nową z oświetleniem T5.

Mam akwarium 240L o wymiarach 120x40x50.

 

Przeglądam internet z ofertami producentów i rozmyślam nad:

 

1. ZooLight

POKRYWA 120x40 AquaLux Oświetlenie T5 tylko nie wiem czy 2x54W czy 3x54W czy 4x54W

 

2. diversa

Pokrywa aluminiowa T5 120x40 - 4x39W czy 2x39W

 

3. JUWEL

Multilux II 2x54W

 

 

Co myślicie, która z powyższych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa jesli chodzi o wyglad to rzecz gustu, kazdy lubi co innego. Ważne jest jakie będzesz miał tam zamontowane świetlówki. Ciezko ci coś doradzić skoro nie napisałeś nic o roślinach jakie masz w akwarium, o tym czy podajesz co2. Jeśli nie masz za wiele roślin i nie podajesz co2 to wystarczy ci oświetlenie w granicach 0.4 w/l jeśli natomiast chcesz mieć ładne rośliny i podajesz co2 to czym wiecej swiatła tym lepiej.

 

Po za tym jak patrzę na cene tej pokrywy to zastanawiam sie czy nie lepiej było by przerobić ta co masz. Napewno koszt takiej przeróbki bylby zdecydowanie niższy. A zaoszczędzone pieniądze moglbyś przeznaczyć np na butle co2.

Edytowane przez romek510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co2 nie mam ale jeżeli po wymianie pokrywy czyli oświetlenia rośliny nie zaczną rosnąc to oczywiście CO2 zakupię.

Moje akwarium wygląda tak:

akwa01.jpg

 

Pokrywę chcę tak czy tak zmienić - denerwuje mnie jej zdejmowanie przy każdych porządkach w akwarium - chcę mieć pełen dostęp do zbiornika przy oświetleniu. Teraz aby popracować muszę zdjąć pokrywę przez co mało co widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może spróbuj sobie zrobić sam pokrywę z aluminium?Ja się przymierzam zamówiłem materiał z blachy aluminiowej 3mm wzmocnie to dodatkowo kątownikami aluminiowymi do których przymocuję oświetlenie.Sam materiał na pokrywe wyniósł mnie 120zł z przesyłką.Kątowniki do usztywnienia będą kosztowały jakieś 100zł do tego klej montażowy mamut(najmocniejszy w castoramie) 30zł i masz pokrywę ;).Znacznie taniej i masz satysfakcje że sam to wykonałeś.Takie jest moje zdanie.A i na koniec malujesz pokrywę podkładem wyrównującym a potem farbą pod kolor swojego gustu i gotowe!Chyba że masz sosu jak lodu i 1200zł nie będzie Ci szkoda ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...