Skocz do zawartości

Cruzz90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam .

Pewnie już bylo ale nie mam czasu na szukanie bo wlasnie moja samiczna zaczeła rodzic :

Czym mogę karmić narybek ?

AAA i wie ktoś może od czego bedzie uzależniony kolor gupików jak urosną ? dodam że samica jest taka byle jaka oliwkowa :) a samiec cały pomarańczowy

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Upominano Cię już.

/Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym dokładnie powinno karmić się narybek (pewnie bardzo rozdrobnionym pokarmem). Ja się tym nie przejmowałem i w ogóle nic specjalnego nie robiłem z narybkiem gupika. Przeżyło mi ok. 5 gupików (z jednego tarła). U mnie była to selekcja naturalna, przeżyły te najsilniejsze i najlepsze. Ja bym się tym narybkiem nie przejmował. Za jakiś czas nie będziesz miał co robić z tymi gupikami, tak ci się namnożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Narybek gupika powinno się karmić po 1,2 dniach. Karm je pokarmem rozdrobnionym w proch. Mogą to być karmy różnego rodzaju (roślinne, wieloskładnikowe itp.)

Co do koloru twoich rybek to powiem tyle: gupiki mają to do siebie, że "kolory" nie są dziedziczne. Oczywiście mogą mieć ubarwienie podobne do rodziców, ale zazwyczaj każda ryba ma inne kolory, wielkości i kształty płetw, więc teoretycznie pomiędzy rodzicami, a młodymi nie ma podobieństw. Sam zobaczysz jakich kolorków nabiorą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak do karmienia narybku polecam Mikrovit (Basic) firmy Tropcial koszt około 9 zł. Jest odpowiedni dla narybku stymuluje wzrost i poprawia barwę.

 

Kolor da się zmieniać rybie środkami tylko w wczesnych fazach życia gdy ryba zaczyna się wybarwiać. Jeżeli chcesz się z tym bawić polecam ci preparat Firmy Tetra o nazwie Vital jest dość drogi bo około 20 zł ale można wyciągnąć piękne potomstwo (nie chwaląc się:D wybarwiłem samca na kolory fioletowo-turkusowy więc ten preparat działa idealnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...