Jump to content

Cruzz90
 Share

Recommended Posts

witam .

Pewnie już bylo ale nie mam czasu na szukanie bo wlasnie moja samiczna zaczeła rodzic :

Czym mogę karmić narybek ?

AAA i wie ktoś może od czego bedzie uzależniony kolor gupików jak urosną ? dodam że samica jest taka byle jaka oliwkowa :) a samiec cały pomarańczowy

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Upominano Cię już.

/Luna

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czym dokładnie powinno karmić się narybek (pewnie bardzo rozdrobnionym pokarmem). Ja się tym nie przejmowałem i w ogóle nic specjalnego nie robiłem z narybkiem gupika. Przeżyło mi ok. 5 gupików (z jednego tarła). U mnie była to selekcja naturalna, przeżyły te najsilniejsze i najlepsze. Ja bym się tym narybkiem nie przejmował. Za jakiś czas nie będziesz miał co robić z tymi gupikami, tak ci się namnożą.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Narybek gupika powinno się karmić po 1,2 dniach. Karm je pokarmem rozdrobnionym w proch. Mogą to być karmy różnego rodzaju (roślinne, wieloskładnikowe itp.)

Co do koloru twoich rybek to powiem tyle: gupiki mają to do siebie, że "kolory" nie są dziedziczne. Oczywiście mogą mieć ubarwienie podobne do rodziców, ale zazwyczaj każda ryba ma inne kolory, wielkości i kształty płetw, więc teoretycznie pomiędzy rodzicami, a młodymi nie ma podobieństw. Sam zobaczysz jakich kolorków nabiorą. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tak do karmienia narybku polecam Mikrovit (Basic) firmy Tropcial koszt około 9 zł. Jest odpowiedni dla narybku stymuluje wzrost i poprawia barwę.

 

Kolor da się zmieniać rybie środkami tylko w wczesnych fazach życia gdy ryba zaczyna się wybarwiać. Jeżeli chcesz się z tym bawić polecam ci preparat Firmy Tetra o nazwie Vital jest dość drogi bo około 20 zł ale można wyciągnąć piękne potomstwo (nie chwaląc się:D wybarwiłem samca na kolory fioletowo-turkusowy więc ten preparat działa idealnie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...