Skocz do zawartości

oświetlenie akwarium okolo 300 litrów


tede90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam akwarium okolo 300litrów wymiary 100x50x60. ostatnio zmieniłem oświetlenie w pokrywie diversa z postawowego oswietlenia T8 2x30w dołożyłem swietlówki t5 2x39 oraz  2x45w  do tego cala pokrywa jest obklejona taśna srebna do tego świetlówki maja odbłyśniki . teraz takie pytanie do was czy oświetlenie nie jest za mocne   dla roślin ? czy taka ilość swiatła wystarczy zeby rosł mi trawnik w akwarium? pozdrawiam tadek

 

Regulamin 6.1. Akceptowałeś to przestrzegaj! Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy oświetlenie nie jest za mocne dla roślin ?

 

Dla niektórych gatunków roślin, takie oświetlenie jest za mocne.

 

 

 

czy taka ilość swiatła wystarczy zeby rosł mi trawnik w akwarium?

 

Możesz bez problemu utrzymać trawnik np. z glossostigmy, lub małego heńka, choć ten drugi, wg opinii forumowiczów, rośnie nawet przy znacznie mniejszym oświetleniu. Są również gatunki roślin trawnikowych, które mają wymagania oświetleniowe, znacznie wyższe, niż te które masz w swoim akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za co mocne dla ryb?  a co sie stanie rybom? jak bedzie za mocne oświetlenie przez dłuższy czas? rosliny mam takie jak : Ludwigia Repens, lotos,rotala,Heterantera Zosteriofolia,Hygrophila Difformis ,Hygrophila Polysperma,Pogostemon Erectus ,nurzance, 2 rodzaje roslin nadwo9dnych,POGOSTEMON OCTOPUS,CERATOPHYLLUM DEMERSUM,ELEDOA CANADENSIS i jeszcze jakies gatunki ktorych  nie pamietam nazw . tak nawożę nawozami  w plynie micro plus,tytanem  po podmianie wody , oraz dozuje co2 z butli . czyi takie mam zostawić oswielenie czy zmiejszyć? jakie podloże jest najlepsze dla roślin  akwariowych. ja mam  podłoże dollomitowe  to jest dobre dla roślin czy nie? jak wiem to  podloże podnosi ph   ale mi jakos zbytnio nie podniosło bo mam 7,5ph nie wiem   jak z twardoscia wody musze kupic test. pod zwirem mam ziemie ogrodowa zapomnialem to dodac wysokosc calego podloza to 7-5cm

 

Regulamin 6.1. Ty na prawdę chcesz ostrzeżenie na zachętę? Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...