Jump to content

Pomoc przy podmianach wody.

erykzz
 Share

Recommended Posts

Sławek, Ty akwariami zajmujesz się etatowo wręcz ;)
Ale fakt, do 30 litrów to trochę przerost formy nad treścią.
Mała podpowiedź: jeśli masz duże problemy z higieną w Twojej kostce i wymieniasz wodę bardzo często, pomyśl o przyczynach, nie o skutkach.

EDIT: dopiero zauważyłem na jakim etapie jest zakładanie Twojego akwarium.
Proponuję wstrzymać się ze sprzętem. Chwali Ci się, że nie ogarnęła Cię mania wpuszczania rybek, ale nie popadnij w przesadę ze sprzętem. Tym bardziej, że jeśli spodoba Ci się akwarystyka, za chwilę zaczniesz myśleć o większym szkle - zbieraj lepiej kasę ;)

Edited by hipolit

Spokojnie, to nie jest mój pierwszy baniak, myśle że już wiem co się z czym je. Znalazłem napowietrzacz w gratach, chciałem go użyć i zrobić coś co może się przydać ale jeśli mówicie że nie ma sensu robić tego w 30..

Pomijając fakt czy warto czy nie... było prośba - odpowiadam:)

Szkic prosty, oparty o odmulacz, którego używałem jakieś 15-16 lat temu... odpowiednia grubość rurki i będzie sobie ssać.

Wystarczą takie dwie (jedna do zbiornika a druga do kubła z czystą wodą i powinno grać.

*** piszę to wszystko na bazie teorii... niech nikt mnie nie linczuje jeżeli coś skopałem.

Powietrze będzie pchało/ssało wodę podczas ruchu w górę przewodu.

edit: literówka

post-21434-0-23288900-1409593806_thumb.jpg

Edited by Adamu