Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry,
pragnę założyć akwarium słodkowodne w stylu holenderskim lub japońskim (z umiarkowaną rybną obsadą) o pojemności ok. 250 l, wykonane z wykorzystaniem szkła OptiWhite, ponieważ słyszałem o nim dość pozytywne opinie. Przewiduję również zakup specjalizowanej szafki pod nowy nabytek. Mój budżet to około 3500 zł, lecz nie wykluczam jego korekty, jeśli znajdę racjonalne za tym wskazania.

Ponieważ uważam to forum za najlepsze źródło informacji akwarystycznych w Polsce, postanowiłem poprosić Was o przygotowanie przykładowego kompleksowego zestawienia sprzętu i wystroju, jaki byłby potrzebny do zrealizowania tego przedsięwzięcia. Przyznam, że oferta rynkowa jest tak szeroka, że czuję się zagubiony w parametrach oferowanych urządzeń, byłbym więc bardzo wdzięczny za dobór kilku opcji dobrej klasy sprzętu (podanie przykładowych cen też by wiele ułatwiło), który sprawdziłby się przy takich założeniach. Za wszelkie porady i wskazówki z góry dziękuję.

Ponieważ spotkałem się z pozytywnymi opiniami na temat belek oświetleniowych (możliwość wkomponowania w krajobraz wystających ponad powierzchnię wody korzeni - raczej wykluczone w wypadku zastosowania pokryw) oraz akwariów prostych zamiast profilowanych, będę również bardzo wdzięczny za porady w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...