Jump to content

Limka czarnobrzucha i nożówka

meyday1990
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie dwóch wyżej wymienionych rybek. Myślę o obsadzie nowego akwarium właśnie z tymi rybkami i chciałbym się dowiedzieć czy są to gatunki spotykane w polskich sklepach zoologicznych. Czy da się je znaleźć w Polsce i czy są to ryby często spotykane czy raczej rzadkość?

Limka czarnobrzucha oraz tym bardziej nożówka, to rarytasy. Nożówki sam szukam (nie tylko ja) od dłuższego już czasu. Mój kolega miał ich kilka ładnych lat temu pełno i nie schodziły a teraz...

Częściej dostępna jest Limia nigrofasciata limka czrnopręga zwana też garbatką.

Tu chociażby mój wątek o tej rybie

Też czytałem o limce i wydała mi się interesująca. Nie widziałem jej nigdy w sklepie a byłem w kilku miastach. Jest o nią na pewno ciężko, ale nie jest problemem jak myślę pogadać ze sprzedawcą i zamówić u niego limkę. U mnie w Biłgoraju (nie wiem czy kojarzycie miasto) na cztery zoologiczne w dwóch można zamawiać ryby. Sprzedawcy jeżdżą  na giełdy i jeżeli jest ryba to Ci biorą. Ostatnio zamawiałem parę zbrojników złotych, za pierwszym razem nie było, ale z następną dostawą może być więcej szczęścia. Spróbuj podobnie, bo nie ma senssu jeździć po wielu miastach i sklepach licząc na łud szczęścia - lepiej w którymś z najbliższych sklepów coś zamówić.

Limka nie jest rybą do dostania na giełdzie. Chyba, że na czeskiej :)

Na największej, łódzkiej giełdzie, mamy podstawowe ryby. Tak ciekawych ryb szukamy u pasjonatów czy na forach specjalistycznych.