Skocz do zawartości

Jakie wymiary spienionego PCV dla mojego akwarium?


Damien94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Podjąłem się założenia własnego akwarium, część sprzętu już mam zakupione, akwarium też, 45-litrowe (nie zamierzam trzymać tam dużo ryb), ale ze względu na to, że gotowe pokrywy do akwarium są jak dla mnie dość drogie, a dodatkowo wydaje mi się, że taką własną pokrywę mogę odpowiednio przystosować do mojego akwarium (i wyjdzie to raczej taniej), to chciałbym zrobić ją sam. Jednak z drugiej strony nie mam jakiegoś dużego doświadczenia w takich rzeczach i nie bardzo wiem, jak się do tego zabrać. Pooglądałem różne strony, wątki na forach, jak ludzie robią te pokrywy, ale wciąż za bardzo nie wiem jakie wymiary tego spienionego PCV powinienem zamówić, żeby dało się z tego zrobić idealną pokrywę dla mojego akwarium. Moje akwarium ma wymiary: 50cm x 30cm x 30cm. Głównie chodzi mi o to, jaka grubość (często spotykam 3mm i 10mm) i jakie wymiary samego PCV. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ze styropianu to pokrywy nie zrobisz, styropian kładziesz pod akwa albo jako tło. Z doświadczenia wiem, że lepiej wydać 100pln (dla Twojego akwa) na pokrywę niż bawić się samemu, przerabiałem to. Poza tym koszta są bardzo porównywalne... nie wiem jaka chcesz florę i faunę ale w zupełności świetlówka zamontowana w pokrywie kupionej wystarcza. możesz zawsze zmienić świetlówkę... na takie, które stymulują kolory ryb i roślin, albo dają rożnego rodzaju barwy światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ze styropianu to pokrywy nie zrobisz, styropian kładziesz pod akwa albo jako tło. Z doświadczenia wiem, że lepiej wydać 100pln (dla Twojego akwa) na pokrywę niż bawić się samemu, przerabiałem to. Poza tym koszta są bardzo porównywalne... nie wiem jaka chcesz florę i faunę ale w zupełności świetlówka zamontowana w pokrywie kupionej wystarcza. możesz zawsze zmienić świetlówkę... na takie, które stymulują kolory ryb i roślin, albo dają rożnego rodzaju barwy światła

Przecież Damien94 nigdzie nie mówi o styropianie  ? Spienione PCV to nie styropian ... 

 

Co do spienionego PCV to on wcale nie jest taki tani . Jak doliczysz materiał, cięcie + robocizne + oświetlenie to może wyjść drożej. Na allegro pokrywa 50x30 kosztuje coś koło 85zł i masz już gotową z oświetleniem +  gwarancja. Jeśli poszukasz gdzieś na OLX to możesz znaleźć używkę dużo taniej. 

 

A jeśli koniecznie chcesz z PCV to gdzieś na forach jest kalkulator do obliczenia wymiarów obudowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...