Jump to content

Młode rybki (gupiki)... Pomocy


Recommended Posts

Witam, dziś zauważyłem w akwarium, kilka małych rybek, w akwarium mam, danio, gupiki, neonki. Więc to będzie raczej młody gupik, i moje pytanie, co mam z nimi zrobić? Zostawić tak jak są (chowają się za filtrem) czy np dać je dziś do słoika do jutra a jutro kupie kotnik? Nic im nie będzie jeśli będą w słoiku przez noc? W takim większym słoiku oczywiście..

Link to comment
Share on other sites

Nie trzymaj ryb w słoiku bez grzałki. Lepiej zostaw je w akwarium, instynktownie będą uciekały przed innymi rybami, ale lepiej jakbyś miał jakieś rośliny pływające, w których mogłyby się schować.

Ja stawiam na selekcję naturalną. Nie łapię ich do kotnika, przetrwają najsilniejsze okazy. Ale jeśli chcesz aby przetrwało więcej narybku oczywiście możesz kupić kotnik. Byleby nie trzymać ich w słoiku :) .

Możesz podać litraż akwarium, dokładną obsadę? 

Link to comment
Share on other sites

Do kotnika możesz dać tyle ile chcesz, najlepiej wszystkie z dwóch powodów: 1. część padnie 2. te na które nie masz miejsca możesz oddać np. koledze, albo do sklepu dać. Zapytaj o to najlepiej w zoologicznym, bo nie we wszystkich przyjmują ryby. Za oddanie ryb do sklepu możesz dostać np. rabat na jakiś zakup lub jakiś artykuł np. trochę płatków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...