Jump to content

Młode rybki (gupiki)... Pomocy

Recommended Posts

Witam, dziś zauważyłem w akwarium, kilka małych rybek, w akwarium mam, danio, gupiki, neonki. Więc to będzie raczej młody gupik, i moje pytanie, co mam z nimi zrobić? Zostawić tak jak są (chowają się za filtrem) czy np dać je dziś do słoika do jutra a jutro kupie kotnik? Nic im nie będzie jeśli będą w słoiku przez noc? W takim większym słoiku oczywiście..

Nie trzymaj ryb w słoiku bez grzałki. Lepiej zostaw je w akwarium, instynktownie będą uciekały przed innymi rybami, ale lepiej jakbyś miał jakieś rośliny pływające, w których mogłyby się schować.

Ja stawiam na selekcję naturalną. Nie łapię ich do kotnika, przetrwają najsilniejsze okazy. Ale jeśli chcesz aby przetrwało więcej narybku oczywiście możesz kupić kotnik. Byleby nie trzymać ich w słoiku :) .

Możesz podać litraż akwarium, dokładną obsadę? 

Do kotnika możesz dać tyle ile chcesz, najlepiej wszystkie z dwóch powodów: 1. część padnie 2. te na które nie masz miejsca możesz oddać np. koledze, albo do sklepu dać. Zapytaj o to najlepiej w zoologicznym, bo nie we wszystkich przyjmują ryby. Za oddanie ryb do sklepu możesz dostać np. rabat na jakiś zakup lub jakiś artykuł np. trochę płatków.