Skocz do zawartości

Problem z roślinkami


lolo321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam akwarium 112l, które zalożłem około 6 miesięcy temu. Od tamtej pory mam non stop problem z roślinami, ktore gnija, żółkną, niezakorzeniają sie, mają małe rozmiary.

-akwarium 112l

-oświetlenie 2x18(standardowe) + 1x24 (oświetlałem 10h)

-podłoże bazalt 2-4mm + substrat

-filtracja aquael minikani 120 + mały filterek do napowietrzania

-temperatura wody 25 C

-wode podmieniałem róznie raz co 2 tygodnie a niekiedy co tydzień

-nawożenie- kulki gliniano torfowe, nawozy w płynie takie jak, potas, makro,mikro

-fauna- 4 mieczyki, 12 gubików, zbrojnik, 3 żabieniczki (tak mi zalecał sprzedawca zeologicznego)

Serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez lolo321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam akwarium 112l, które zalożłem około 6 miesięcy temu. Od tamtej pory mam non stop problem z roślinami, ktore gnija, żółkną, niezakorzeniają sie, mają małe rozmiary.

-akwarium 112l

-oświetlenie 2x18(standardowe) + 1x24 (oświetlałem 10h)

-podłoże bazalt 2-4mm + substrat

-filtracja aquael minikani 120 + mały filterek do napowietrzania

-temperatura wody 25 C

-wode podmieniałem róznie raz co 2 tygodnie a niekiedy co tydzień

-nawożenie- kulki gliniano torfowe, nawozy w płynie takie jak, potas, makro,mikro

-fauna- 4 mieczyki, 12 gubików, zbrojnik, 3 żabieniczki (tak mi zalecał sprzedawca zeologicznego)

Serdecznie pozdrawiam

 

 

-.........  parametry wody???

podmiany robimy raczej regularnie i nie napisałeś ile wymieniasz wody (?)

nawozy- podaj dokładnie

Fauna- podaj co masz w baniaku

Filtr moim zdaniem za słaby do twoja akwarium

 

a najlepiej to zapoznaj się z tym :  http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

 

dużo pisania, ale i odpowiedź przyjdzie szybciej ;)

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Parametrów nie sprawdzalem, gdyż koszta nie są małe, a ja mam dopiero 16 lat :/

-wody wymieniam 10l, która wcześniej odstawiam na 24h

-nawożenie-kulki gliniano torfowe filtus, AquaFlorin Potas 10ml/ 100l co 2 tygodnie, Planta Pro Macro, Symfonia Złota, na butelce pisze dawkować 8 kropli/100l wody dziennie

Edytowane przez lolo321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Parametrów nie sprawdzalem, gdyż koszta nie są małe, a ja mam dopiero 16 lat :/

-wody wymieniam 10l, która wcześniej odstawiam na 24h

-nawożenie-kulki gliniano torfowe filtus, Planta Pro Macro, Symfonia Złota, na butelce pisze dawkować 8 kropli/100l wody dziennie

Nie przesadzajmy, wiek nie ma nic do rzeczy, możesz zrezygnować z kilku rozrywek, albo iść poroznosić ulotki, czy jeżeli mieszkasz w mniejszym mieście iść na jabłka żeby zamówić sobie takie testy i sprawdzić wodę... ;) Przemyśl to kolego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Robisz zdecydowanie zbyt rzadko i zdecydowanie za małe podmiany wody. Podmianka powinna wynosić około 25% objętości zbiornika i być wykonywana raz w tygodniu.

* Nie napisałeś jakie rośliny Ci padają - napisz jakie i zapodaj fotki jak to wygląda.

* Obsada do uporządkowania, ale to sprawa na inny temat w innym dziale.

 

[...]na butelce pisze dawkować 8 kropli/100l wody dziennie

Gwoli ścisłości - jest napisane.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Kryptokoryna nie wygląda na jakąś bardzo zabiedzoną. Ta roślina pobiera składniki pokarmowe przez korzenie, więc w jej przypadku dużo może zdziałać kulka/pałeczka/korek nawozowy.

* Roślina, która kiedyś była czerwona to jakaś alternanthera - to jest naprawdę wymagająca zielenina.

* Żabienica traci liście nadwodne - jest to całkowicie normalne. Tak samo jak w przypadku kryptokoryny - roślina pobiera pokarm przez korzenie.

 

Rośliny z drugiego zdjęcia nie mogę zidentyfikować. Jedno jest pewne - musisz ogarnąć parametry - masz wysyp kilku glonów.

 

PS: Nie warto słuchać sprzedawców ze sklepów zoologicznych - to tak na przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...