Skocz do zawartości

Gałęzie w akwarium.


dkonrad23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Mam zamiar przerobić moje 112l na biotop BW. 
Widziałem, że wiele ludzi ma gałęzie w akwarium. 
Moje pytanie brzmi: 
1. Czy te gałęzie muszą być wcześniej ususzone, czy mogę zerwać świeże z dębu? 
2. Jak trzeba preparować te świeże? 
3. Czy trzeba je obdzierać z kory? 

Szukałem informacji na internecie, jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam zamiar przerobić moje 112l na biotop BW. 

Widziałem, że wiele ludzi ma gałęzie w akwarium. 

Moje pytanie brzmi: 

1. Czy te gałęzie muszą być wcześniej ususzone, czy mogę zerwać świeże z dębu? 

2. Jak trzeba preparować te świeże? 

3. Czy trzeba je obdzierać z kory? 

 

Szukałem informacji na internecie, jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

AD.1

Najlepsze rozwiązanie, to zrywanie gałęzi wraz z jesiennymi/zimowymi liśćmi z młodych drzew, ma swoje, to nie ma problemu. Tak robię z dębem czy bukiem. Oberwane gałązki zostawiam na drzewkach na całą zimę. Gałęzie mają grubość kciuka. Fajnymi gałęziami dysponuje wierzba mandżurska (ta poskręcana). Świetnie nadają się do zbiornika i nawet nie muszą być suche.

AD. 2

Wysuszyć, najlepiej naturalnie i zrywać gałęzie z małą ilością cukru (soków) czyli późną jesienią i zimą. To przyśpiesza schnięcie a gałęzie czy liście mają najlepsze właściwości. Wyjątkiem jest tu oczar, który zbieramy właśnie w sierpniu.

AD. 3

Nie

 

W tym poradniku, który można znaleźć w linku Mapeta jest podstawowy błąd. 

Drzewa owocowe nie zawierają żywicy i po standardowej preparacji nadają się do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 

Jeszcze jedno mnie nurtuje. 

Byłem dzisiaj w lesie. Leży pełno patyków i gałęzi, jednak nie wiem jak rozpoznać czy są ususzone czy nie. 

Byłem też stawem, który dookoła otoczony jest dębami, lipami i brzozami. Dużo gałęzi leży w wodzie, niektóra chyba mają po kilkanaście lat. Nadawałyby się takie po okorowaniu i wygotowaniu?

Edytowane przez dkonrad23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...