Skocz do zawartości

[112l] oświetlenie - pokrywa aluminiowa.


ewa89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie - czy warto? :) Mam akwarium o standardowych wymiarach 80x35 z najzwyklejszą pokrywą Wromak 2x18W. Do tego zestawu dorzuciłam dwie świetlówki t5 24W, ale.. No właśnie, pokrywa jest do de - brzydka, uniesiona na górze z tyłu (nie chciałam jej piłować żeby nie stracić gwarancji i opiera się na rurach od filtra), statecznik od t5 zawieszony jest na tylnej części szafki - żeby podmienić wodę potrzeba dwóch osób, jedna ściąga pokrywę a druga trzyma kable z tyłu żeby nie zahaczały o wlot filtra zewnętrznego :P Dodatkowo żeby nie było prześwitu między pokrywą a taflą wody musi być jej tyle, że prawie dotyka świetlówek. Generalnie porażka, poza wątpliwą estetyką jest totalnie niepraktyczna. Z racji tego, że jak już wspomniałam mam dwie świetlówki t5 podłączone do statecznika pomyślałam sobie, że taka pokrywa http://allegro.pl/pokrywa-aluminiowa-80x35cm-2x18w-t8-13-kolorow-i4506054734.html może być dobrą opcją - estetyczna, z praktycznymi otworami z tyłu, konfiguracja jak w starej pokrywie więc bez problemu doczepię moje t5, nie trzeba będzie jej ściągać żeby podmienić wodę czy przyciąć chwasty, światła mi wystarczy, cena lepiej niż dobra, tylko nie wiem jak z jakością? :) Warto coś takiego kupić czy odłożyć pieniądze i kupić np. pokrywę z Zoolight? Ktoś miał z nią do czynienia? :) I od razu napiszę że sama sobie pokrywy nie sklecę, mąż też zapracowany więc w grę wchodzi tylko opcja zakupu gotowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena powala na kolana . Ja w swojej też zmieniałem oświetlenie i statecznik dałem w miejsce starego , fabryczne oświetlenie poszło w odstawkę . Jeśli chcesz mocne światło to na akwarystyczny24 są różne konfiguracje np.http://www.akwarystyczny24.pl/zestaw-oswietlenia-4x24w-na-swietlowki-44cm55cm-p-2777.html .

A co do rurek od filtra to niestety konieczna jest rzeźba , ja niczym nie piłowałem , robiłem to zwykłymi szczypcami " bocznymi " kawałek po kawałku , całość zajeła mi około 20 minut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oświetlenie mam już ok, nie chcę ingerować w pokrywę bo jeszcze na gwarancji jest. Bebechów nie wywalę i ciąć też nie chcę ;) A że jest cholernie niepraktyczna jak już wspomniałam pomyślałam o aluminiowej i pytam czy (poza ceną ;) ) ta z aukcji będzie ok.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy  nie lepiej zrobić czegoś takiego http://forum.superakwarium.pl/topic/43264-pokrywa-spienione-pcv/ praktycznie ten sam efekt i tańszy.

 

Być może, ale to nie dla mnie :D Pojęcia nie masz ile czasu zajęło mi podłączenie świetlówek do statecznika :P a co tu mówić o samodzielnym zrobieniu pokrywy, po podłączeniu prąd by mnie ubił przy pierwszej lepszej okazji :P 

 

Cóż, dziękuję za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...