Skocz do zawartości

Przeprowadzka z 25l do 60l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nadszedł czas abym przeniósł się z 25L do 60l :). Nowe akwarium będzie mialo wymiary 60x30x35 (dokładnie jest to 63l). I tutaj mam kilka pytań :

 

1)25l "usuwam", bo nie mam miejsca na dwa, więc wodę z 25l odlać do wiadra, tak z 15l, do jednego wiadra do drugiego 10l + tam wsadzić "na chwilę" wszystkie ryby?

2)Chciałbym jako podłoże mieć piasek, bo podobno jest najlepszy, więc to ma być zwykły piasek z OBI? Albo stary żwir przepłukać zimną wodą i dać do tego 60l + nowy tyle ile brakuje ?

3)Jaka proponowana obsada do takiego akwarium o takich wymiarach?

4)Później wlać te 15l, 35l odstanej 24h wody i 10l wody razem z mieszkańcami z 25l akwarium czy jak?

5)Czy filtr "Aquael Pat mini" dałby radę w tych 60l? z tego co czytałem to tak, ale chcę też Was zapytać.

 

Z góry dziękuje za pomoc ;).

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz czekam na odpowiedź, czy ten filtr by pasował do tego 60l, i jak ja to mam zrobić skoro nie mogę mieć dwóch akwariów na raz ( w sensie czy po wszystkim do tej 60 wsadzić rybki), oraz czy dać stary żwir (troszkę) i na to nowy.

 

 

http://allegro.pl/diversa-filtr-do-akwarium-claro-600-i4470995700.html Taki filtr by dał radę?

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr przy umiarkowanej obsadzie powinien dać radę, jednak ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się na wymianę na wydajniejszy za jakiś czas.

Żwiru absolutnie nie płucz przed wsypaniem go do nowego baniaczka - w nim żyje najwięcej pożytecznych bakterii, bez których ustabilizowanie akwarium jest chyba niemożliwe. No i wsyp całość żwiru, a nie tylko jego część.

 

Odnośnie podlinkowanego filtra - nie kupowałbym go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dasz rady nawet na krótki okres postawić dwóch akwariów? 25l dojrzałej wody to mało jak na 60l. Podłoża też dużo pewnie nie ma. Najlepiej by było jak 60l dojrzało. Dawaj piasek, to najtańsze i najbardziej uniwersalne podłoże. 

 

Filtr podany przez Ciebie jest malutki. Do 60l to przydał by się nie duży kubełek (np. Aquael MiniKani 120) lub  chociaż coś w stylu Aquael Turbo .

PatMini też za mały. To filtr do nanoakwariów. 

Ze starym podłożem nic nie rób, w nim jest najwięcej bakterii. 

 

 

 

3)Jaka proponowana obsada do takiego akwarium o takich wymiarach?

 

Inny dział, nowy temat, dokładnie opisane akwarium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię chyba Aquael Turbo 500, więc  te 5 KG żwiru co mam z tego akwarium [25l] (razem z odchodami?) wsypać do tego 60l, i 25L dojrzałej wody, + 35L odstanej 24H ? I wtedy mogę włożyć obsadę starego akwarium? głównie ok 50 krewetek... Niestety nie mogę mieć 2 akwariów, miejsce na to nie zezwala...I na ten żwir wsypać piasek, ile kilo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciśnij jeszcze do wody w nowym akwarium gąbkę z obecnego filtra. Cały syf z gąbki. Fajnie by było jak byś zdobył jeszcze chociaz z 20l dojrzałej wody od kogoś zaufanego. 

 

Piachu tyle, aby z przodu było 2-3cm, a z tyłu ok. 7-8cm. Jedna paczka piachu z OBI starczy na pewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wyczyści ten cały syf?

Filtr spokojnie wyłapie wszelkie pływające farfocle, więc tym się nie przejmuj, że woda będzie lekko mętnawa.

 

Po prostu wsadzić gąbke do tego 60l i wycisnąć? :D

Po prostu ;)

 

a rybki przeżyją w wiadrze 2-3h ?

Ryby w workach do sklepów idą więcej niż 2-3godziny, więc spokojnie - dadzą sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...