Skocz do zawartości

gupik


nana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam akwa. 112l.Pływają w nim 10 molinezji 3 kiryski 4 rozbory 2 glonojady 6 neonków 3 samice gupika dokupiłam teraz samca chciała bym dochować się młodych ale samiec wcale nie interesuje się samicami cy ktoś może mi powiedzieć dlaczego dodam tylko że mam  go już 2 tygodnie więc powinien się już zaaklimatyzować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złą obsadę!!!!!!!!! Molinezji NIE WOLNO trzymać z gupikami (mogą się krzyżować). Po za tym gupiki to ryby stadne i powinno się je trzymać w co najmniej 10szt, tak samo jest z razborami. Napisz jeszcze jakie masz parametry wody, to coś jeszcze doradzimy (jeżeli lejesz kranówę i nie masz testów, to parametry wody możesz znaleźć na stronie wodociągów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złą obsadę!!!!!!!!! Molinezji NIE WOLNO trzymać z gupikami (mogą się krzyżować). Po za tym gupiki to ryby stadne i powinno się je trzymać w co najmniej 10szt, tak samo jest z razborami. Napisz jeszcze jakie masz parametry wody, to coś jeszcze doradzimy (jeżeli lejesz kranówę i nie masz testów, to parametry wody możesz znaleźć na stronie wodociągów).

ph mam 6.8 a co do reszty parametrów to nie wiem nigdy nie sprawdzałam ale od jakiegoś czasu walczę z żółtym odcieniem wody nie wiem od czego to się bierze ale w kilka dni po wymianie wody pojawia się ten odcień i nie wiem jak się tego pozbyć mam filter kubełkowy o wydajności do 200l w filtrze ceramika i gąbki teraz włożyłam jeszcze węgiel ale to nic nie dało

ph mam 6.8 a co do reszty parametrów to nie wiem nigdy nie sprawdzałam ale od jakiegoś czasu walczę z żółtym odcieniem wody nie wiem od czego to się bierze ale w kilka dni po wymianie wody pojawia się ten odcień i nie wiem jak się tego pozbyć mam filter kubełkowy o wydajności do 200l w filtrze ceramika i gąbki teraz włożyłam jeszcze węgiel ale to nic nie dało

jakosc-wody.jpgśs

ph mam 6.8 a co do reszty parametrów to nie wiem nigdy nie sprawdzałam ale od jakiegoś czasu walczę z żółtym odcieniem wody nie wiem od czego to się bierze ale w kilka dni po wymianie wody pojawia się ten odcień i nie wiem jak się tego pozbyć mam filter kubełkowy o wydajności do 200l w filtrze ceramika i gąbki teraz włożyłam jeszcze węgiel ale to nic nie dało

jakosc-wody.jpgśs

śćągłam parametry z wodociągów ale nie wiem czy można w to wierzyć 

ph mam 6.8 a co do reszty parametrów to nie wiem nigdy nie sprawdzałam ale od jakiegoś czasu walczę z żółtym odcieniem wody nie wiem od czego to się bierze ale w kilka dni po wymianie wody pojawia się ten odcień i nie wiem jak się tego pozbyć mam filter kubełkowy o wydajności do 200l w filtrze ceramika i gąbki teraz włożyłam jeszcze węgiel ale to nic nie dało

jakosc-wody.jpgśs

śćągłam parametry z wodociągów ale nie wiem czy można w to wierzyć 

jak już pisałam tester na ph pokazuje mi 6.8 a według wodociągów wynosi 7.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ph mam 6.8 a co do reszty parametrów to nie wiem nigdy nie sprawdzałam
No to sprawdź na stronie swoich wodociągów. A wlewasz odstaną kranówę? Kranówka przed wlaniem do akwarium powinna odstać 24h. Co ile dni robisz podmiany wody? Powinno się robić max 30% na tydzień, a podmianę całej wody (przy okazji czyszczenie itd.) w akwarium powinno się robić raz na rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdź na stronie swoich wodociągów. A wlewasz odstaną kranówę? Kranówka przed wlaniem do akwarium powinna odstać 24h. Co ile dni robisz podmiany wody? Powinno się robić max 30% na tydzień, a podmianę całej wody (przy okazji czyszczenie itd.) w akwarium powinno się robić raz na rok.

podmieniam 20l tygodniowo stoi ok 30 godzin   

post-21435-0-26367400-1408463373_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć sztuczne roślinki i ten "wulkan"(nie wiem do końca co to jest), one mogą zmieniać parametry wody. I sprawdź czy kamienie nie zmieniają parametrów wody tz. polej kamienie octem, jak coś będzie syczeć, psykać lub jak będą jakieś bąbelki to kamień się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć sztuczne roślinki i ten "wulkan"(nie wiem do końca co to jest), one mogą zmieniać parametry wody. I sprawdź czy kamienie nie zmieniają parametrów wody tz. polej kamienie octem, jak coś będzie syczeć, psykać lub jak będą jakieś bąbelki to kamień się nie nadaje.

ok dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podmianę całej wody (przy okazji czyszczenie itd.) w akwarium powinno się robić raz na rok.

W jakim celu?

U mnie minęło właśnie 19 miesięcy odkąd mam założony zbiornik. Nie widzę żadnej przesłanki do tego abym musiał wymienić całkowicie wodę. Po co destabilizować zbiornik? I co w nim czyścić ;) ?

Edytowane przez andy102
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I co w nim czyścić ?
Szyby, pokrywę, świetlówkę. Jeszcze można zrobić dużą przycinkę. I ewentualnie zmiana aranżacji i podłoża.

 

U mnie minęło właśnie 19 miesięcy odkąd mam założony zbiornik. Nie widzę żadnej przesłanki do tego abym musiał wymienić całkowicie wodę. Po co destabilizować zbiornik?
W sumie racja ale gdzieś czytałem że to jest związane z porami roku i że powinno się robić takie odświeżenie po zimie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby, pokrywę, świetlówkę. Jeszcze można zrobić dużą przycinkę. I ewentualnie zmiana aranżacji i podłoża

Przerost formy nad treścią. Takie rzeczy jak czyszczenie szyb, pokrywy itd. powinny być robione przy podmianach. Zmiana aranżacji, to już widzimisie opiekuna akwarium dbającego o dobro ryb i roślin, a nie co roczny przymus ;) . Ale każdy orze jak może..i potrafi. A konsekwencja i systematyczność to rzecz nabyta.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destabilizacja akwarium raz na rok? Ujął bym to inaczej "Wymiana calej wody jest możliwa po upływie roku od ustabilizowania się zbiornika, jednak nie jest konieczna, jezeli parametry są stabilne nie potrzebna"

Wymiany raz ba tydzień 30%, odmulasz żwir? Co jaki czas?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można trzymać molki z gupikami, jest szansa że się skrzyżują ale nie ma sensu wpadać w panikę bo nie jest to na porządku dziennym. Śmiało możesz gupika z molinezją trzymać, ale ryzyko pozostaje.


Po za tym min. 10 to przesada. To nie jest ławicowa jak razbory itp. Jest stadna to fakt, ale nawet 5-6 jest minimalnie wystarczające. 10 jest oczywiście lepiej, ale jak nie ma miejsca w szóstke czy siódemke też będzie im dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Można trzymać molki z gupikami, jest szansa że się skrzyżują ale nie ma sensu wpadać w panikę bo nie jest to na porządku dziennym. Śmiało możesz gupika z molinezją trzymać, ale ryzyko pozostaje.
To prawda zdarza się to rzadko. Ale po co podejmować niepotrzebne ryzyko? A jak się taki mieszaniec urodzi to umrze po tygodniu albo będzie zniekształcony i będzie się męczył do końca życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbowałem i nic się złego nie stało. Nie wiem co jest jeżeli się kupuje ryby ze sklepu, ale u mnie są gupiki i molki od znajomych akwarystów, gdzie są już może 3 pokoleniem i nic głupiego im do głowy nie przychodzi. Mnie się wydaje że normalnego gupika z black molly skrzyżować można raz na kilka dziesiąt/kilkaset przypadków. Ryzyko jest zawsze, chodziło mi jedynie o sprostowanie że można bez katastrofy i tragedii, ale ryzyko zawsze pozostaje. Podobnie jest jeżeli się trzyma kilka rodzajów mieczyka lub molinezji, tyle że wtedy ryzyko krzyżówki jest kilka razy większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można trzymać molki z gupikami, jest szansa że się skrzyżują ale nie ma sensu wpadać w panikę bo nie jest to na porządku dziennym. Śmiało możesz gupika z molinezją trzymać, ale ryzyko pozostaje.

Po za tym min. 10 to przesada. To nie jest ławicowa jak razbory itp. Jest stadna to fakt, ale nawet 5-6 jest minimalnie wystarczające. 10 jest oczywiście lepiej, ale jak nie ma miejsca w szóstke czy siódemke też będzie im dobrze.

moli mam aż 10 bo mi się rozmnożyły i tyle się uratowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...