Jump to content

Cicha pompka. Akwarium 25 litrów. Jest w ogóle taka?

attack89
 Share

Recommended Posts

Jeżeli masz ją dodatkowo prócz filtra w akwarium to jest ona zbędna całkowicie (woda dobrze natlenia się przez sam ruch tafli wody od filtra).

Jeżeli nie masz normalnego filtra a tylko "bąbelki" w akwarium to zakup zwykły filtr wewnętrzny lub kaskadowy np.

Musisz nam napisać po co właściwie używasz i w jakim celu tego "brzękolca" ;)

W krewetkarium mam filtr, który napowietrza wodę, ale potrzeba mi na jakiś czas dodatkowego napowietrzania. Filtr, który posiadam w 25 litrach to Aqua Szut  „ Pat Mini”. Wzrosło mi delikatnie NO2. Od wczoraj jest na poziomie wykrywalnym przez test kropelkowy i pokazuje jakieś 0,025 mg/l. Wiem, że to nie dużo, ale z tego, co się orientuję to żeby to zbić do poziomu niewykrywalnego ( podobno zawsze są minimalne stężenia NO2) trzeba podmienić trochę wody i dobrze ją napowietrzyć.  Walczyłem też z NO3. Przez tydzień było na poziomie 50 mg/l. Wiem, że to też nie szkodliwy poziom dla mieszkańców, ale glony już są dobrze wspomagane. Na szczęście podmiana wody, zawiesiłem JBL NitratEx i po 3 dniach jest 25 mg/l.