Skocz do zawartości

Obsada akwarium 54l


Sonisia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moje akwarium ma 54 l. Parametry wody :

pH 7,8

dGH 13,38

 

Czytałam już wiele tematów o obsadzie, ale jest mi bardzo trudno się zdecydować na rybki. Chciałabym abyście mi pomogli wybrać dobrą obsadę. Wiele ryb mi się podoba, ale nie chce mieć prze rybienia. Podam ryby które mi się podobają.

Najbardziej:

Neon Innesa,

Zmienniak Wielobarwny, 

Molinezja, 

 

Trochę mniej:

Pięlęgniczka Ramireza, 

Prętnik Karłowaty, 

Żałobniczkam Kirysek Panda

 

Bardzo proszę mi zaproponować obsadę z tych wymienionych powyżej rybek. Zależy mi na ładnym, kolorowym i ciekawym akwarium. :)

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wysokie parametry wody przez co najlepiej do Twojego akwarium nadawały by się niewielkie ryby z rodziny piękniczkowatych jak choćby gupiki pawie oczka lub endlerki. Jeśli akwarium ma co najmniej 60 cm długości to można by pomyśleć o mieczyku pigmejowatym.

Na pewno w takich parametrach wody nie mogą pływać neony innesa, natomiast dla molinezji to akwarium jest zdecydowanie za małe.

 

A może warto pomyśleć o tanganice i zrobić akwarium biotopowe z muszlowcami wielopręgimi. Rybki te są uważane za jedne z najmniejszych pielęgnic. W swoim naturalnym środowisku rybki te żyją w niewielkich koloniach. Co prawda Twoje akwarium jest za małe na kolonię tych rybek, ale z tego co wiem można te ryby również trzymać w parach, a dla takiej pary Twoje akwarium jest wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wysokie parametry wody przez co najlepiej do Twojego akwarium nadawały by się niewielkie ryby z rodziny piękniczkowatych jak choćby gupiki pawie oczka lub endlerki. Jeśli akwarium ma co najmniej 60 cm długości to można by pomyśleć o mieczyku pigmejowatym.

Na pewno w takich parametrach wody nie mogą pływać neony innesa, natomiast dla molinezji to akwarium jest zdecydowanie za małe.

 

A może warto pomyśleć o tanganice i zrobić akwarium biotopowe z muszlowcami wielopręgimi. Rybki te są uważane za jedne z najmniejszych pielęgnic. W swoim naturalnym środowisku rybki te żyją w niewielkich koloniach. Co prawda Twoje akwarium jest za małe na kolonię tych rybek, ale z tego co wiem można te ryby również trzymać w parach, a dla takiej pary Twoje akwarium jest wystarczające.

Jak mogę obniżyć parametry wody w moim akwarium?

Mam dużo roślin, Lampa 15W, Filtr wewnętrzny z Firmy AQUAEL. 

Czy są na to jakieś środki lub coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr RO lub woda demineralizowana. Koszt filtra RO to ok. 100zł.

Zmiana parametrów wody i utrzymanie ich na stałym poziomie nie jest łatwe dla początkujących. 

Co to jest filtr RO ?

Czy to jest zamiast zwykłego filtra?

Myślałam też nad taką obsadą:

- x10 Neon Innesa

- 1+1 Pięlęgniczka Ramireza

- x6 Kirysek Panda

 

Wydaje mi się że ten rodzaj obsady to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj Google lub wyszukiwarki na forum, szukanie naprawdę nie boli :)

 

Neona Innesa nie można połączyć z ramirezą. Neon Innesa to ryba subtropikalna i potrzebuje wody DO 23*C-24*C (nie interesuje mnie co pisze na pseudostronach), a ramireza OD 25*C. Tych temperatur nie da się połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam 15 neonków innesa z hodowli. Trzymam je razem z gurami i są przyzwyczajone do temp ok 25/26 . Ph 7,5 , kh ponad 20, gh ok 16 ;). Taaaa męczę je strasznie lolz. Przez to, że sa z hodowli to sa przyzwyczajone do takich warunków, a nie stac mnie na obniżanie parametrów. Babka w zoolo mówiła, że leją tam tylko aquasafe i tyle. Jak chcesz bardzo, to polecam ci je ;p. Ramirezki piękne miałam brać, ale boje się bo chorują dużo. Zamiast brzydkich kirysków mozesz spróbować z 5/6 otoskami. Taaa znowu męcze ryby, ale w zoolo trzymają je w takich samych warunkach. Ryby hodowane w takich war. , przyzwyczajają się do nich. Proponuję ci parkę prętników do tych otosków (5/6)i innesków ( 10 ).Jak jesteś początkującą os., a chcesz mieć akwarium wspaniałe, o którym zaawansowani nic złego nie powiedzą, to wsadź tam albo harem bojo, albo 3 samce i 5/6 samic gupika :) Powodzenia. Takie właśnie odpowiedzi odrzucają początkujących od akwarystyki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no, zdecydowanie lepiej napisać: bierz co chcesz, ważne żeby Ci kolorem do dywanu pasowały... To dopiero zachęca do akwarystyki. A że po tygodniu trzeba kupić nowe rybki to nawet lepiej, "babka" z zoologa się ucieszy.

Jak Ci się wydaje, dlaczego ramirezki "chorują dużo"? Może dlatego że w sklepie trzymają je na kranówie, potem osłabione lądują w jeszcze lepszych warunkach, dziwisz się że zdychają? Ważne że paragon po rybie i kasa w sklepie została...

 

 

Jak jesteś początkującą os., a chcesz mieć akwarium wspaniałe, o którym zaawansowani nic złego nie powiedzą, to wsadź tam albo harem bojo, albo 3 samce i 5/6 samic gupika

:facepalm: Taa, do 54 litrów... jasne... Wujek (a w zasadzie chyba Ciocia) Dobra Rada.

Takie właśnie odpowiedzi odrzucają od akwarystyki, bo potem ludziom ryby chorują, zdychają, akwaria zarastają glonami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...