Skocz do zawartości

Dziwne objawy choroby


mr_netlex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam problem z rybkami. Mianowicie jakiś czas temu zdechł mi neonek. Był on nieśmiały podczas jedzenia ale potem się oswoił się jadł normalnie ale jakoś dziwnie tył. Jego brzuch robił się taki kanciasty. Następnie po jakimś czasie zdechła mi platynka. Była już dość stara więc sie nie zdziwiłem , że umrze. Lecz przed śmiercią wyrsół jej guz wewnątrz ciała na ogonie. Teraz zauważyłem , że coś jest kosiarce. Też ma guza tylko za skrzelami. Niedługo umrze. Zacząłem się przygłądać i zauwżyłem jeszcze , że jeszcze jeden neonek i platynka ma w jednym miejscu blade łuski. Co mogę zrobić ? 

 

Jescze jakieś informacje

60x30x30cm 54l

27 C

 

8 neon inessa

5platynek dorosłe (zmienniaki) 5 małych

1zbrojnik

2kosiarki

2otoski

2 echindorusy większe cztery mniejsze oraz limophilie sesiflorę i gałezatke

Mam korzeń.

Robiły mi się dizury w liściach więc kupiłem filitusa premium kulki włożyłem 3 ale chyba licho działa więc dołożyłem tabletkę tetra crypto.

Czasami wlewam planta min.

Niedawno używałem sere florene.

Biały żwir o granulacji ok. 3mm - 5mm

Kosiarki jedzą tropical kirysek platynki i neonki jedzą sera granulat menu , glonojad zjada tabletki z tropicala.

Fitr aquael hobby przepływność 340l/h. 24h

Oświetlenie 15 w

Napowietrzacz JKA 2l / min

Wodę uzdadniam aqua sefem

Edytowane przez mr_netlex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lecz przed śmiercią wyrsół jej guz wewnątrz ciała na ogonie. Teraz zauważyłem , że coś jest kosiarce. Też ma guza tylko za skrzelami.

 

 

Poczytalem o objawach i stwierdziłem że to posocznica.Objawy pasują.

Czyżby objawy pasowały? Przy posocznicy nie występują żadne guzy.

Nawet jeżeli tak to posocznica to choroba bakteryjna, omniforte tego nie wyleczysz, tym bardziej, że jest to lek "na wszystko i na nic", czyli stężenia odpowiedniego lekarstwa zapewne ma minimalne... (nie sprawdzałem składu leku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym że bardzo trudno wyleczyć posocznicę to ja wiem ale chce spróbować .Raczej to nie jest plistoforioza kosiarka ma obrzęk i odstające łuski oraz w jednym miejscu czerwoną plamkę. U jednego z neonków zauważyłem, że blakną łuski. Po za tym ryby robią galaretowate odchody. Wlałem kilkanaście kropli ichtio tropical i kilkanaście kropli helthostanu z tropicala.

Edytowane przez mr_netlex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...