Skocz do zawartości

Problem z wodą w nowym akwarium 25l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Posiadam akwarium HAILEA E25 wyposażone w filrt HAILEA RP-200, podłoże Amazonia New, posadzonych jest kilka odmian traw i mchu, poza tym jeden korzeń i dwa kamienie. W środę zalałem baniaczek wodą odstałą w wiadrach od poniedziałku. Nie jest to moje pierwsze akwarium chociaż za znawcę się nie uważam, mimo wszystko mam pewien problem z wodą. Otóż dzisiaj minęły dwie doby od momentu zalania akwarium wodą i od samego początku woda ma kolor biało-mleczny, dodatkowo dzisiaj zaobserwowałem delikatny, miejscowy, biały osad na korzeniu. Przeszukałem różne tematy i fora i wiem że taki stan może potrwać jeszcze chyba przez kilka dni. No właśnie czy tak faktycznie powinno być czy nie? Zakładam że mogłem popełnić jakiś błąd chociaż do końca nie wiem jaki. Pytanie do Was drodzy forumowicze, czy odczekać jeszcze jakiś czas (wiem że akwarium=cierpliwość) czy wymienić wodę na nową? Jeśli czekać to ile? Poprzednie zakładane akwaria uważam że zakładałem na totalnego "wariata" - piasek+roślinki+woda z kranu+po kilku godzinach rybki, jednak mimo wszystko woda na drugi dzień była czyściutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odpowiedź to czekaj, woda się wyklaruje, a to białe na korzeniu to pleśń - tu spotkałem się z dwiema opiniami:

- jedna to że należy korzeń wyjąć i wygotować w wodzie z solą

- druga (ja ją stosowałem) to zostawienie taka jak jest i jak będą jakieś ryby to zjedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...