Skocz do zawartości

Zmiana obsady


mrokalo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jako iż oddałem moje molki ( chyba ze 20sztuk ) co mogę dokupić ?

 

Zbiornik 70x35x40

Oświetlenie 2x24W

Podłoże - piach

Roślinność - dość gęsto

Obsada :

20x galaxy

1+1 ramireza

7x otos przyujściowy

8x kirys panda

1x ampularia

 

Parametry :

pH 6.8

KH 10

GH 8

 

Obecne zdjęcie zbiornika , w lewym rogu jest jeszcze nurzaniec .

post-21096-0-74933300-1408106210_thumb.jpg

Edytowane przez mrokalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana raczej nie wchodzi w grę , a neony już kiedyś miałem i nie chcę ;)

Nie chodzi mi tu o ławicę a o 5-6 ryb które nie będą się tak mnożyły jak molki . Ewentualnie jakieś pary które nie są strasznie terytorialne i będą żyły w zgodzie z ramirezami .

Ps. Pan ramirez ma zostać dalej wodzem zbiornika ;)

Edytowane przez mrokalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nigdzie nie piszę o ławicy ;) Wszystko wyjaśniłem chyba dość jasno .

Tak jak pisałem oddałem stadko molinezji wraz z młodzieżą ( 20 albo i więcej ) , chciałbym dokupić coś do zbiornika co nie będzie się tak mnożyło jak molki .

Myślę o prętnikach , borelkach lub jakieś tetry lub zwinniki . Wiadomo że prętniki i borelki w konfiguracji 1+1 , a tetry lub zwinniki ok 5-6szt. tylko co wybrać ?

No chyba że macie inne propozycje !

 

Ps. Tak jak pisałem obsady która jest obecnie nie będę się pozbywał !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sam piszesz o rybach ławicowych jakimi są tetry i zwinniki. Oddałeś za duże ryby na to akwarium jakimi były molinezje - i bardzo dobrze. Ale w tym akwarium nie ma miejsca na więcej gatunków. Mam akwarium o takich samych wymiarach i wiem, że to nie jest duże akwarium. Widząc Twoje podejście do obecnej obsady o różnych wymaganiach pewnie i tak dokupisz jakieś ryby, a potem będziesz zakładał tematy typu "dlaczego moje ryby zdychają". Zakładając ten temat nie oczekiwałeś chyba pomocy i rady tylko napisania, że możesz dokupić takie i takie ryby. Tak nie będzie, ponieważ to forum w porówbaniu to innych for akwarystycznych ogólnych trzyma poziom i jest tu sporo osób posiadającyh sporo wiedzy. Powtarzam na koniec, że w tym akwarium nie ma miejsca na więcej gatunków.

 

Ps. Używanie wykrzyknika w sieci jest niekulturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Krzysiu , dla mnie ławica to powyżej 10 sztuk . Poza tym Ławica ławicy nie równa , np. jak można porównywać galaxy które mają 2.5 - 3cm do gatunku który ma 5 - 6cm , inną budowę sylwetki itp.

Są ryby "ławicowe" które dobrze się czują w ilości 5-6 , i o takie właśnie mi chodzi , ewentualnie tak jak pisałem np. Prętniki lub jakaś inna parka .

 

Co do forum to jak zwykle , ile osób tyle zdań . Jedni np. piszą że mają razem ramirezy i kakadu i żyją w zgodzie , inni że absolutnie nie wolno ich razem trzymać . Takich przykładów jest setki i na każdy temat .

Ja osobiście wolałbym aby porad udzielały osoby które miały z czymś do czynienia w praktyce , a nie tylko w teorii .

Edytowane przez mrokalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Jedni np. piszą że mają razem ramirezy i kakadu i żyją w zgodzie , inni że absolutnie nie wolno ich razem trzymać .[...]

Oczywiście, że te ryby żyć razem, ale na pewno nie w takim litrażu jakie ma Twoje akwarium. Podejrzewam, że nigdzie na Forum nie znajdziesz rady, żeby trzymać kakadu z ramirezami w 60l z hakiem.

Na marginesie - Krzysiek dobrze wie co pisze. Musisz niestety zaakceptować to, że nie zawsze wychodzi tak jak chcemy, trzeba się kierować dobrem zwierząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem parkę ramirezów gold ( https://imagizer.imageshack.us/v2/541x361q90/26/img2820d.jpg ) razem z haremem kakadu orange flash (

https://imagizer.imageshack.us/v2/541x361q90/525/img2952sa.jpg ) w 280 L akwarium (na zdjęciach są moje ryby).

Jedne drugim nie pozwalały wychować młodych i ciągle nękały się nawzajem.

W końcu zaczeły się  "otwarte walki", na koniec została jedna samiczka kakadu.

Więc jak chcesz je pomieścić w takim małym akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...