Skocz do zawartości

Żółknąca limnophila


budzik122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge zobaczyć wzoru, wyskakuje mi jakiś błąd ale napisze co pamiętam.
Oświetlenie- 2x30
Wymiary baniaka-120x40x50
Nawożenie-brak
Podłoże- ziemia ogrodowa a na niej piach kwarcowy
Filtracja-jbl e900(caly ceramika), aquael 1000, filtry ruszają taflą wody
Technika Co2-brak
Zwierzaki: 7 kirysków spiżowych, 1 zbrojnik niebieski, 1+2 mieczyk.
Rośliny: nie pamiętam nazw, dodam zdjęcia.
Ozdoby: korzeń, kokos, sztuczna skałka.


Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2


No3-10
No2-0
Gh->7*d
Kh-6*d
Ph-6,8
Cl2-0

post-21221-1408013908,51_thumb.jpgpost-21221-1408013935,31_thumb.jpgpost-21221-1408013953,72_thumb.jpgpost-21221-1408013975,23_thumb.jpgpost-21221-1408014008,45_thumb.jpg
Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

 

Na początku każdego działu jest taki temat :"JAK ZADAWAĆ PYTANIA na forum SuperAkwarium.pl" to jest ten wzór/szablon. Mapet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pomyśleć nad nawozami. Na początek jakieś kulki GT pod rośliny z korzeniami i do tego dobrze byłoby podać potas + carbo.

Możesz tez na początek uruchomić bimbrownie.  

 

Warto też pomyśleć nad kupnem testu na PO4.

Edytowane przez włóczykij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia sama w sobie nie załatwi sprawy. Bimbrownia nie jest obowiązkowa. Na szybko coś kupisz w Cieszynie bo sam  tam czasami zaglądam ale najtaniej kupić jest na allegro :)

I jeszcze oświetlenie ... jeśli dobrze liczę to to jest 240L czyli jakieś 0,25W/ L więc kiepsko...

Edytowane przez włóczykij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się może nie znam, ale jesteś pewien że ta roślina żółknie? Czy się po prostu wybarwia jak zaczyna łapać więcej światła? :P

I czy ten "mały heniek" znajduje się na umieszczonych przez Ciebie zdjęciach? Bo jeśli masz na myśli to coś koło tej "skałki", to małe to to nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To porównaj sobie zdjęcia hemianthus micranthemoides (duży heniek) i hemianthus callitrichoides (mały heniek) z rośliną którą posiadasz. ;)

A limnophilę możesz ciąć, tak żeby nigdy nie podrosła w zasięg lepszego światła... albo pogodzić się z tym przykrym faktem zmiany koloru szczytu pod wpływem oświetlenia. Nadmienię tylko, że nie miałem do czynienia z tą rośliną i to tylko moja hipoteza. Może ktoś kto się zna będzie w stanie ją zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tą roślinę i w sumie nie chciałem pisać na początku, ale też mi się właśnie wydaje, że ona nie żółknie, a zmienia kolor pod wpływem światła. U mnie szczyty były koloru od lekko pomarańczowo-łososiowego przy standardowym oświetleniu (czyt. 0,33W/l) po różowo-czerwony przy oświetleniu prawie 0,6W/l.

Limnophila sessiliflora to jest roślina zupełnie bezproblemowa i rośnie praktycznie wszędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to problem złożony, Czy ktoś czytał, że ma ziemię ? No właśnie. Ziemia jest bogatym źródłem nawozów i szybko się nie wyjaławia. Ja bym:

1) Sprawdził czy roślina jest ukorzeniona

2) Czy korzenie sięgają ziemi.

 

Piasek ma tendencję do naturalnego zagęszczania w środowisku wodnym. Gdy jest różnoziarnisty tworzy szczelną pokrywę izolującą ziemię. Utrudnia korzeniom migrację.

 

Moim zdaniem po prostu masz mało światła.

 

Ps. Ta roślina z tyłu z białymi obrzeżami na liściach, wywal to, to nie jest roślina akwariowa. Zrobili z Ciebie debila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...