Skocz do zawartości

Danio pręgowany


korozja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w tej chwili z tego co próbowałam to raczej niewiele wyjdzie z mych prób. spróbuję jutro w dzień jak bedzie lepsze oświetlenie, bo teraz aparat robi flesha zaraz przed zrobieniem zdjęcie na który rybki reagują ucieczką i nie mogę ich złapać w typowej pozycji i w całości. nie chcę ich za nadto stresować.

 

edit

udało mi się wyłaczyc flesz i sfotografowac rybke nr 3 w sensowny sposób. to ta która jest nadpobudliwa, potem sie uspokaja, "zawisa" bez ruchu i tak w kółko. nie je. była taka duża i tłuściutka od początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naikrzona może być, ale to chyba nei ma nic wspólnego ze śmeircia innej rybki.

 

a jak sie przekarmianie objawia?

 

edit:

podmieniam rybkom wodę, daje im inne jedzenie dla urozmaicenia i witaminki. wydaje mi się że mają sie trochę lepiej, bo druga rybka przestała się pokładać na dnie, a ta tłuściutka skubneła coś z dzisiejszej kolacji. mam nadzieję że kryzys juz za nami.

dziękuję bardzo wszystkim za zainteresowanie, a szczególnie NirwAni za zaangażowanie i pomoc :)

pozdrawiam, dam znać czy rybki wyzdrowiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie ciesze ze twoim rybkom jest juz lepiej :)

Wszystko wskazuje na to ze problem rzeczywiscie tkwil we wodzie a nie w jakims chorobsku.

Bardzo dobrze robisz ze dajesz rybkom witaminy.

A tak a propos karmienia i przekarmiania podaje ci 2 linki do poczytania:

http://www.superakwarium.pl/poradnik-akwarystyczny/jak-i-czym-karmimy-ryby-akwariowe-id9.html

http://klub.chip.pl/akwaria/akk/artykuly/nieprawidlowosci.html

Jest mi bardzo milo ze jakos ci pomoglam - moze nie tyle zdiagnozowac chorobe co przetrwac ten trudny okres niepewnosci. Wiem jakie to wazne gdy na twoje pytania szybko przychodza odpowiedzi :)

Życze ci aby twoje rybki szybko powrocily do zdrowia :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

wyłowiłam dziś ostatnią rybkę :(

padały w dużych odstępach czasu (ponad miesiąc) co wydaje mi się dziwne, bo spodziewałabym się raczej że odstępy byłyby kilkudniowe. za każdym razem miałam nadzieję, że to już koniec epidemii, ale niestety... kazda rybka przestawała jeść, zaczynał jej ciążyć ogon a u ostatniej zauważyłam wzdęcie brzuszka ale nie całego tylko w tylnej części. czy ma ktoś może jakiś pomysł co to mogło być?

planuję wyrzucić wkłady filtra, żwirek i roślinki. korzeń i kamyki wygotować a resztę sprzętu i akwarium wyparzyć (może czymś odkazić co nie zaszkodzi, czym?). planuję też nalać wodę źródlaną (nie mineralną), bo moze coś z kranową jest nie tak. po tych zabiegach chciałabyk kupić jedną rybkę (której nie bedzie przeszkadzać samotność). czy mogę liczyć że to "coś" nie wróci?

 

edit:

przeczytałam teraz o posocznicy (nie macie jej opisanej tutaj). na wikipedii napisali:

Objawy

Ryby stają się blade, apatyczne, mają rozdęty brzuch, ryba przebywa pod powierzchnią wody, częściej jednak można ją spotkać ukrytą w kącie akwarium, między gęstymi roślinami (w ten sposób łatwo "przeoczyć" tę chorobę). Oczy ryby są wyłupiaste, brak innych objawów (brak ropni i guzków). Na skórze widoczne rozjaśnienia, mogą występować płaskie bąble pod skórą. Łuski są nastroszone, niekiedy uszkodzone. Pokrywy skrzelowe są u niej odstające, niekiedy występuje ich zmatowienie. Jamę brzuszną wypełnia ciecz wskutek czego całe ciało ma rozdęte. Nitkowate odchody, w okolicy odbytu pojawia się niekiedy zaczerwienienie. W bardzo zaawansowanym stanie może pojawić się deformacja szkieletu (może to jest to moje "garbienie się").

Leczenie

Choroba ta jest nieuleczalna. Zarażone ryby należy natychmiast uśmiercić. W przypadku bardzo wartościowych gatunków ryb można "spróbować" je leczyć poprzez zastosowanie długotrwałej kąpieli

 

moje rybki nie miały wszystkich objawów, ale nic bardziej psaujacego nie czytałam wcześniej. pogrubiłam to co miały moje rybki a na niebiesko jest to co nie jestem pewna czy miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...