Skocz do zawartości

Glony i kilka innych pytań


mat332
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie dawno założyłem akwarium 160l (100x40x40) z oświetleniem T5 2X18w. (wiem ze słabe). Roślin mam mało i zastanawiam się  czy ich nie zlikwidować po zaraz robią się blade.  Problem polega na tym ze mam straszne glony okrzemki są wszędzie na szybach, żwirze  nawet na kamieniu napowietrzającym.  I mam pytanie: 

1. Jakie musi być standardowe oświetlenie?

2. Jak usunąć te glony?

3. Czy może to być wina światła słonecznego bo tak przez godzinę lekko świeci na akwarium.

Z góry dziękuje

 

 

PS

Obsada to 

Neony innesa x15

Glonojad zbrojnik x3

Gupik  x2

 

Roślin nazw nie pamiętam. Bo dostałem od kolegi jak robił przecinkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium założyłeś jak mówisz niedawno.Okrzemki to raczej standard przy świeżych zbiornikach. Powinny same zniknąć w czasie jak zbiornik będzie się stabilizował.Słabe światło raczej im pomaga w ekspansji.

W kwestii roślin to ja uważam , że bez nich nie ma akwarium. Albo dodaj światełka , albo zdecyduj się na gatunki roślin nie wymagających pod względem oświetlenia ( moczarka, rogatek,itp . wpisz w googlach "rośliny cieniolubne "

Czy badałeś parametry wody ? Bo obsada wygląda jak z łapanki. Gupik ma zupełnie inne wymagania niż neon.Opisz dokładniej akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał kolega powyżej okrzemki występują często przy nowym akwa, a światło słoneczne może im w tym pomagać. Postaraj się jakoś moze zasłonić to światło słoneczne.  :) Myślę, że z czasem znikną.

 

Co do oświetlenia to moim zdaniem jest ok ale dla roślin cieniolubnych (http://forum.superakwarium.pl/topic/5271-lista-roślin-cieniolubnych/) i na takich bym się skupił zamiast dokładać oświetlenia, chyba, że planujesz akwarium typowo roślinne to inna bajka.

 

Obsada słaba. Po pierwsze gupiki i neony mają odmienne wymagania co do parametrów wody, a że parametrów nie znamy to nie wiadomo, które z tych ryb możesz trzymać. Polecam założyć temat w dziale "obsady" podając parametry wody i inne dane dotyczące Twojego akwa, a na pewno ktoś doradzi ciekawe rybki do Twojego szkła.

 

Pamiętaj, że nieodpowiednia obsada i parametry wody to tylko proszenie się o problemy w postaci zgonów podopiecznych. A tego chyba byś nie chciał?

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...