Skocz do zawartości

Brązowy nalot na roślinkach, problem z Hydrocotyle Tripartita.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, prawdopodobnie z okrzemkami. Pojawiają się one na roślince , (zapomniałem jej nazwy :P ), a także w mniejszych ilościach na podłożu. Zauważyłem, że na podłożu pojawiają się bardziej tam gdzie świetlówka świeci mocniej.

 

Drugi problem tym razem z Tripartitą sp. Japan, polega na blandnięciu brzegów liści, ale zdarza się też gnicie?? całych liści.

Jak te problemy powstrzymać?

 

Światło: 15w

Akwarium 55l

Filtr: 2x Diversa Claro 300

Podmiany wody co 2 tygodnie 15 litrów

Obsada: 15 Neonów Innesa, 4 Otoski.

 

Nawożenie: Sole, 2x w tygodniu 7,5 ml , i po podmianach żelazo Tropical.

 

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Moje Akwarium ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zero siedem dwa i pół zgłoś się do jedynki..."

Synek, co to jest co żeś napisał? Metry? Litry? Kilogramy? Tyle podajesz czy tyle masz w wodzie przed podmianą? Podaj jakieś konkrety. ;) Albo fotkę jakąś.

Te "okrzemki" to łatwo się usuwają pod palcem z liści, czy może takie szorstkie i nie bardzo chcą schodzić?

A w ogóle to opisz akwa według schematu. :P

 

A co Ty on garściami nawozi. :) Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki Mapet, dzięki :)

Ja serio myślałem, że garściami...

 

 

 

Nawozy podałem w gramach, (z tylu gram mam mieszankę nawozu na 500ml wody.)

To nam nadal nic nie mówi bo nikt wróżką nie jest i nie wie ile czego pobierają Twoje rośliny, nas obchodzą cotygodniowe testy sprzed podmiany. Możesz lać nawozy nawet taczkami a wciąż możesz mieć braki.

 

 

 

Te "okrzemki" to jednak schodzą łatwo, wystarczy przetrzeć palcami liście roślin.

Więc albo to brunatnice albo dopiero pierwsza faza okrzemek a rośliny się dość dobrze trzymają.

 

Wiesz co najlepiej by pomogło rozwiązać Twój problem... taki szblon co jest na początku każdego działu.

Jesteś już tyle czasu na forum a jeszcze nie wiesz, że to bardzo pomaga w pomocy?

A to chyba Tobie powinno zależeć na czasie i pomocy innych, a teraz weź każdą informację wyciągaj... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...