Skocz do zawartości

[94l] Eksperymentarium


GosiaM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary i litraż: 60x35x45, czyli około 94litrów

Filtracja, rodzaje filtra: Fluval 3 Plus

Oświetlenie: Standardowe oświetlenie 2x15 watt, ze zwykłymi świetlówkami.

Podłoże: Aktualnie zwykły żwirek, docelowo na ziemi ogrodowej

Dekoracje: Korzenie, kawałki kokosa

Fauna: (zwierzęta) 3 dorosłe gupiki + trochę młodych, 5 zbrojników niebieskich, niechciane ślimaki ;)

Flora: hmm, jest ;). Ogólnie nie znam się, dostałam, wsadziłam, może się przyjmą :)

Nawozy, CO2, preparaty: Pewnie nie będzie.

 

Akwarium jest w trakcie tworzenia. Powstaje, żeby udowodnić mojemu facetowi, że nie inwestując góry pieniędzy w akwarium można mieć śliczny zbiornik. No i tu też jest prośba do Was o porady, co z tym dalej. Trochę poczytałam, trochę pooglądałam, coś wiem, jeszcze więcej nie wiem. :)

Akwarium obecnie kosztowało mnie mniej więcej 30zł i mam nadzieję, ze kwota ta dużo nie podskoczy :)

Akwarium stoi zalane około 40dni. Zwierzęta pływają od kolo tygodnia. 

Dlaczego "Eksperymentarium"? Dlatego, że się uczę :)

 

Mała porcja zdjęć:

 

e9itqq.jpg
21blzcn.jpg


 

Roślinki (z prośbą o identyfikacje):

bhj6z8.jpg
jijcb7.jpg

v42mup.jpg

x1ejqw.jpg

241knzr.jpg

167p1k3.jpg


 

 

Proszę o KONSTRUKTYWNĄ krytykę. ;)

 

Pozdrawiam

GosiaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podłoże: Aktualnie zwykły żwirek, docelowo na ziemi ogrodowej


Jak już musisz użyć tej ziemi (chociaż jest zbędna przy obecnym zielsku) to zamiast przykrywać ją żwirkiem użyj piasku- jest tańszy, a odpowiedni dla wszystich ryb. Czego nie można powiedzieć o żwirku...

Zbrojniki to za duże ryby na tak krótki zbiornik. Może i litraż to "aż" 94L, ale powierzchnia dna jest niewiele większa aniżeli w standard 54/63L. Tak więc te ryby do wydania.


Akwarium drogie być nie musi, ale wiąż się z wydatkami, które są obowiązkowe i tego nie przeskoczysz- TESTY. Musisz zakupić chociaż podstawowe testy by wiedzieć jaką wodą dysponujesz. Wtedy będzie można myśleć nad konkretną obsadą...

Ogólnie wyszło bardzo fajnie bo mocno naturalnie. Tutaj masz wielki plus i oby tak dalej.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny:

1. Najas guadelupensis

2. Chyba giganea moss, ale nie jestem pewien

3. Subwestang 

4. To nie to samo co nr. 1?

5. Hydrocotyle leucocephala

 

Zbrojniki niebieskie są za duże na to akwarium, a co dopiero 5szt. 

 

Czego wody tak mało jest? Ja nalewam jakiś 1cm od końca szyby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja przejściowa. Właśnie taki zbiorniczek do eksperymentów. Część roślin wstawiona jest w doniczkach z domowej roboty substratem, część w zwykły żwir. W przyszłości dojdzie ziemia ogrodowa pod żwir, co wierze się z restertem. Szukam pomysłów na obsadę oraz aranzacje. Korzenie zostawic wszystkie czy nie. (ogólnie jest około 5).

Żwirku mam sporo (leży w workach kolo szafki). 

 

Rośliny dojdą jeszcze inne. Planuje mało wymagające ze względu na warunki świetlne. 

 

Zbrojniki podobają mi się. Docelowa ilość miała być zredukowana do pary, ale widzę, że chyba będę musiała się ich pozbyć. Tylko co dać w ich miejsce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - witamy na Forum :) !
A teraz odnośnie akwarium. Jak już kolega wcześniej wspomniał - masz strasznie mało wody, nalej jej prawie do pełna. Tak jak jest teraz według mnie nie wygląda estetycznie. Akwarium sprawia wrażenie bardzo zatłoczonego - na Twoim miejscu uszczupliłbym ilość korzeni o 1 może 2.

I na koniec - nie bardzo rozumiem dlaczego posadziłaś roślinki w przyciętych butelkach plastikowych :P Nie lepiej posadzić je prosto w gruncie ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...