Skocz do zawartości

Czy 24 waty świetlówki starczy do 60 litrów?


dfhdhsfhsdh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam 60-70 litrowe akwarium(sam nie wiem ile bo jest ono profilowane). Wymiary to 70x35x35 cm. Narazie oświetlenie to jedna 24 watowa t5 świetlówka sylvania grolux (czerwona, dla roślin). Mam raczej ogólne akwarium. Mam trzy gatunki roślin. Jedną żabienice, 2 zwartki szerokolistne czerwone oraz jeden lotos tygrysi. Czy te 24 waty starczą dla roślin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uważa producent, zobacz przy ilu opisach śwetlówek (o różnych barwach i różnych firm) jest dodane że działa stymulacyjnie na wzrost roślin.

Kupisz zwykłą świetlówkę w sklepie elektronicznym/elektrycznym o barwie 6500 K, to będziesz miał lepszy efekt wzrostu roślin jak przy tej "ciepłej".

Przy T8 6500K, wysokim akwa na 53 cm miałem trawnik z glosi, po pomieszaniu barw trawnik zaczął zanikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o jedno chciałem się dopytać. (sorki że w nowym poscie). Jak już miałbym kupować świetlówke t5 24 w 6500K to którą? Czy philipsa? czy narve? Wolałbym narve. A jak philipsa to 865 czy 965? jaka jest różnica? Dodam że chce kupić w zoolight.

 

A już wiem jaka jest różnica. Chodzi o oddawanie barw i podobno 965 jest lepsza. wujek google rządzi

 

 

Edytowane przez duch_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No cóż w naszym kraju teraz wszystko się reklamuje za super produkty na wszelkie dolegliwości. Wystarczy popatrzeć w tv na reklamy. Dobra zastanowie się nad zmianą światła. Niech się jeszcze ktoś wypowie kto się na tym zna.

Dokładnie tak jak napisał Mapet.

Jeśli zaś chodzi o producenta świetlówki, to praktycznie bez znaczenia który.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...