Skocz do zawartości

Restart baniaka 72l


adrian033
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce zrobić restart mojego akwarium , chce wywalić piach i ziemie ogrodową i wsadzić czarny żwir . Jak to zrobić szybko i bez szkody dla ryb i bakterii? nie moge sobie pozwolić na to aby trwało to całymi dniami bo wynajmuje mały pokoik i nie mam miejsca na wiadra itp, wiadomo jeśli by tp trwało w miarę krótko tak aby nie przeszkadzało moim współlokatorom proszę o dobre rady dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e moge sobie poradzić z tzw kurzem w wodzie podejrzewam ,że to przez podłoże

Może lepiej załóż wątek jak się pozbyć tego problemu "kurzu" (w odpowiednim dziale, nie w "obsadach" ;) , a w ostateczności zrób restart.

Opisz zbiornik, odpowiedz na pytania : co masz na myśli pisząc "kurz"? Chodzi Tobie o kożuch na tafli, czy coś co pływa w toni?

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chcesz wymienić najlepsze podłoże jakim jest piach i substrat którym jest ziemia na czarny żwir? Tak z ciekawości tylko pytam, przemyślałeś to posunięcie?

Jeśli ktoś zadaje pytanie, to należało by na nie odpowiedzieć, a nie cwaniakować.Piasek jest najtańszą alternatywą na podłoże, niemniej jednak nie wszystkim on odpowiada.

 

Wracając do tematu; możesz przeprowadzić restart akwarium szybko, używając 100% starej wody, oraz nie czyścić  filtrów. Wymiana podłoża wiąże się z zachwianiem równowagi biologicznej w akwarium, co nie świadczy o tym że akwarium dojrzewa na nowo. Do tak przeprowadzonego restartu możesz praktycznie odrazu wpuszczać ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zadaje pytanie, to należało by na nie odpowiedzieć, a nie cwaniakować.Piasek jest najtańszą alternatywą na podłoże, niemniej jednak nie wszystkim on odpowiada.

 

Wracając do tematu; możesz przeprowadzić restart akwarium szybko, używając 100% starej wody, oraz nie czyścić  filtrów. Wymiana podłoża wiąże się z zachwianiem równowagi biologicznej w akwarium, co nie świadczy o tym że akwarium dojrzewa na nowo. Do tak przeprowadzonego restartu możesz praktycznie odrazu wpuszczać ryby.

 tak właśnie zaplanowałem to zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...