Skocz do zawartości

Przygotowywanie ozdób do akwarium- krok po kroku


embarrassed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze co do tego kokosa, ja też będę miał kokosa w akwarium (tu ogromne podziękowania dla autora tematu :) ) i co do owłosienia...

 

Oczywiście można go ostrzyc, ale wtedy nie wygląda to naturalnie. :D :D :D Dlatego ja będę miał włochatego jak małpiszon z Afryki.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A ja swój kokos przekroiłam na pół (rozłupałam) i w ten sposób otrzymałam dwie kryjówki. W obu wykroiłam półkoliste otwory. Wciskając je głębiej lub płycej w żwir kontroluję ch wielkość. W jednym z kokosów siedzi zbrojnik i nie niepokoi pary barwniaczków, które złożyły w swoim ikrę :D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

naprawdę świetnie napisałeś :) bardzo mi się to podoba. czekam na następną część :D ...

Dziękuje bardzo :D . Z tą drugą częścią jest taki problem że niezły tego kawał... może ktoś wpadnie na pomysł jak by tu go wygotować ?? Wszelkie porady proszę słać na PW. Możliwe że w następnym odcinku będą jednak gałęzie wierzby mandżurskiej ... pożyjemy zobaczymy.

 

Pozdrawiam

embarrassed

emb super to wszystko opisałeś ofociłeś ale co do wierzby mandżurskiej niewypał szybko gnije i woda ze tak powiem śmierdzi jak diabli jak będę miał chwile opisze cosik

:arrow: Gałęzie akacji

:arrow: bo o korzeniach wiecie :?:

jak wiadomo nadają się do baniaka zostało to sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałęzie akacji? Jakiejkolwiek akacji, nawet takiej małej (no, 5 metrów :) ), ozdobnej, która rośnie w moim ogrodzie? Skąd macie te informacje? Chętnie bym sobie o tym poczytała, bo nie mogę się dorwać do żadnych korzeni w pobliskich parkach miejskich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciał bym jeszcze nawiązać do kokosów a konkretniej do ich owłosienia. Z obserwacji jak i z lektury internetu wiem że, włoski a w szczególności meszek na skorupce jest przysmakiem "glonijadów" otosków tak wiec zamiast papieru ściernego można użyć rybci i też po jakimś czasie będzie gładki jak pupcia niemowlęcia :D

Pozdrawiam Marceli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Najlepszym sposobem na usunięcie miąższu z kokosa jest nacinanie nożem prostokątów lub innych regularnych kształtów bierzemy śrubokręt płaski lub jakieś dłuto wsadzamy między twardą ścianę a miąższ i podważamy. Wszystko ładnie odskakuje kokosik jest czyściutki w środku. Należy pamiętać jak nacinamy by nie nacinać miąższu za mocno unikniemy tym samym śladów na wewnętrznej twardej ścianie kokosa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przepraszam ze się wtrącę ale odcinek o liściach możecie sobie odpuścić bo to co jest Tam napisane nie jest zgodne z prawdą a wręcz przeciwnie wprowadza w błąd .

Z całym szacunkiem dla Autora ale

:arrow: Liście należy zbierać z drzewa ( suche pozostałe na drzewie po zimie ) Najlepiej daleko od szosy .Nie powinno się zbierać liści z ziemi...

:arrow: Liści nie trzeba gotować ( tym bardziej w soli ) Liście Powinny być czyste suche bez zdanych pleśni itd. Wtedy można je spokojnie wkładać do akwarium . Można je przed włożeniem namoczyć żeby poszły od razu na dno .

Od cała prawda o liściach ........

Czekam na odcinek o Korze - same jestem ciekaw jak ją preparować

 

Mam tu wypowiedź Pana Andrzeja Sieniawskiego ( jeśli komuś coś to nazwisko mówi )

Wypowiedź pochodzi z forum PKMD

:arrow: Kora w wodzie zaczyna się macerować, mięknie i powoli poddaje procesowi rozkładu.

To na temat kory ogólnie.

Kora dębu - poddaje się temu samemu procesowi, a ponadto będzie powodować (nie tylko ona wywołuje to zjawisko) brązowienie wody, a także wprowadzać do niej niekontrolowaną ilość garbmików .......

 

Krótko mówiąc, rozwiązanie nie jest zbyt fortunne.

Koniec cytatu .

 

Powiem tak jeśli ktoś zrobi eksperyment w swoim zbiorniku bardzo chętnie poczekam na wyniki i wnioski . Sam nigdy na to się nie odważyłem, a opinie raczej są zgodne .Kora nawet jak nie zacznie gnić , pleśnieć to Tak czy Tak się rozpadnie z czasem.......

sory ze tak krótko ale w 100 % popieram wypowiedz ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...