Jump to content

Czy szafka wytrzyma akwarium 300l?


skorpino88
 Share

Recommended Posts

Witam zakupiłem sobie akwarium 300l. Obecnie posiadam 162l akwarium które stoi na szafce zakupionej w normalnym sklepie. Oto ona:

MALTA_03.jpg

w środku są normalnej grubości ok 1,8 cm (pionowo) deski, dodatkowo blat jest grubości 3 cm. Pytanie jest takie czy jak pod szafkę włożę 2 belki które będą szły wzdłuż niej by ciężar rozkładał się równomiernie (jedna z tyłu druga w środku a trzecia to oryginalnie z szafki z przodu), i na tył przykręcę dodatkowo deskę o grubości 1,8 cm na całą jej szerokość (zamiast dykty która jest z tyłu) by szafka się nie rozjechała, oraz skręcę wszystko śrubami, to ta szafka utrzyma mi bez obaw takie obciążenie ? Dodam że deski te to normalne prasowane dechy z wiórów żadne jakieś pełne drewno. (Chociaż podejrzewam że szafki pod akwaria nie są własnie z jakiejś kosmicznej technologi). Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Deski to standard i dadzą radę, szafki pod akwarium też z takich są robione. Jeśli w środku są 2 pionowe płyty + boki to myślę, że do środka nic nie trzeba dawać.  Wywal dyktę z tyłu ale nową płytę daj do tej wnęki a nie przykręcaj od zewnątrz. Ważne też aby szafka była dobrze wypoziomowana. 

Link to comment
Share on other sites

Z tymi podporami dobrze kombinujesz, ale wystarczy raczej tylko z tyłu, z przodu podparcie na tej desce co jest. Ważne żeby podparte były te dwie pionowe płyty w środku, żeby się blat nie wygiął.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...