Skocz do zawartości

LED 72l


trolololo95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam aktualnie zwykłą świetlówkę 15W, co przy 72l daje zaledwie 0,2W/l. W dodatku hygrophile tak mi się rozrosły, że zacieniają część akwarium z innymi roślinami, które strasznie marnieją. Znudziły mi się ciągle te same rośliny o małych wymaganiach świetlnych, więc w końcu postanowiłam coś zrobić i kupić mocniejsze oświetlenie ledowe, a obecną świetlówkę odstawić, bo i tak ma już rok.

 

Dużo pozytywnych opinii widzę ostatnio o lampach LED. Znalazłam więc taką świetlówkę ale przed zakupem chciałabym się upewnić i zapytać bardziej doświadczonych o radę, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4445927572

 

Sprzedawca polecił mi kupno dwóch takich świetlówek, jedną o barwie ciepłej, drugą zimnej. Nie mam jednak pojęcia ile wtedy tego światła będę miała, czy nie będzie to za mało/ za dużo. I czy ogólnie sprawdzą się te świetlówki do roślin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę fotki tej świeylówki, chyba to samoróbka.z taśmy.

Akurat tej bym nie brał, nie wiem czemu w ogóle to jest na 12V, świetlówki led śmigają na 230V.

Jak już znajdziesz świetlówkę to bierz obie Temperatura barwowa  Biały zimny dioda 5500 - 6500 K

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie rośliny chcesz hodować.Tylko konkretnie, nie że "wymagające".

 

 

Kurcze nie wiem sama, nie mam nic konkretnego jeszcze. Nie chcę po prostu żeby światło aż tak mnie ograniczało w wyborze roślin, no i jak już mam trochę wydać to nie chcę mieć takiej samej ilości światła jak teraz.

Powiedzmy przykładowo kabomba, nigdy nie mogłam jej utrzymać mimo nawożenia, raz coś tam puszczała, potem znowu gniła i tak w kółko, po pewnym czasie zawsze znika.

Edytowane przez trolololo95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny, podobnie jak ryby mają swoje wymagania.

Są nimi poza światłem-podłoże, parametry wody-w związku z tym również nawożenie.

 

 

Określ rośliny jakie chcesz mieć,a wtedy można pomyśleć nad resztą,

Ew.w drugą stronę podaj  światło,podłoże, parametry i obsadę,a wtedy pomyśli się nad roślinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże to zwykły żwir z kulkami gliniano-torfowymi, świetlówka jarzeniowa 15W, 11 neonow innesa, 4 kiryski, parametrów niestety nie mierzę. Poza kulkami podaję carbo w płynie oraz mikro i makro z soli. Teraz mam raczej mało wymagające rośliny- 5 hygrophilii, 2 anubiasy nano, trochę marnej moczarki i dwie gałęzatki. Głównie chciałabym coś na pierwszy plan, może coś w stylu trawniczka

Edytowane przez trolololo95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...