Skocz do zawartości

112 l - czas na porządki


KUBKENS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam akwarium standardowe 112l.

Parametry 12 KH, 8 GH, PH 7,5. 

 

Na razie w akwa pływają 3 platki (Xiphophorus maculatus),  5 żałobniczek (Gymnocorymbus ternetzi), 4 kiryski pstre i zbrojnik niebieski. Chciałbym uporządkować obsade. Nie chodzi mi o konkretny biotop. Zamiast platek, które mam gdzie oddać w przypadku zmiany chciałbym wprowadzić jakąś parke lub harem . Co sądzicie o Wielkopłetwach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkopłetwy to bardzo ciekawe, fajne i łatwe w hodowli ryby. Niestety ryby te bywają ( szczególnie samce ) dość agresywne i łączenie ich z innymi rybami bywa ryzykowne. Choć czasami zdarzają się osobniki łagodniejsze. Mam znajomego który trzyma te ryby w akwarium ogólnym i jak dotąd nie zaobserwował jakiś szczególnie agresywnych zachowań wobec innych mieszkańców akwarium. Jednak wpuszczanie wielkopłetwów  do akwarium ogólnego jest zawsze loterią bo tak naprawdę nie wiadomo na jaką rybę się trafi.

Ja bym Ci polecił zrobienie akwarium jednogatunkowego właśnie z wielkopłetwami. Są to jak już napisałem wyżej ciekawe i fajne ryby, a w dobrych warunkach chętnie przystępują do tarła. Sam kilka lat temu miałem w osobnym akwarium parę tych ryb z których dochowałem się całkiem sporo narybku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz jednogatunkowego to ja osobiście do tej obsady

 

5 żałobniczek (Gymnocorymbus ternetzi), 4 kiryski pstre i zbrojnik niebieski
wybrałbym bojowniki zamiast wielkopłetwów. Z tym że dla żałobniczek pH wody nie powinno być wyższe niż 7, a więc tu to pH należałoby nieco zbić. No i oczywiście dla kirysków piach jako podłoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...