Skocz do zawartości

112 l - ogólne


KUBKENS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Postanowiłem że przedstawie swój zbiorniczek. Standardowa 112 l.

 

Podłoże - piach

 

Flora - ludwigia repens, kryptokorna, saggitara (maleńka jeszcze) + jedna roślina której nazwy nie znam. Roślinek chętnie bym dokupił po taniości jeśli ktoś by miał prosze o jakieś informacje, najlepiej mało wymagające rośliny.

 

Fauna - 1 bojownik docelowo 1 samiec i 2-3 samiczki, 6 żałobniczek Gymnocorymbus ternetzi,  4 Corydoras paleatus, Anstrictus, 3 platki, 3 młode gupiki - co sądzicie o tej obsadzie? sporawa mieszanka, najbardziej zależy mi na bojkach więc w takim składzie dałyby rade czy zmieniać obsade? ph 7,5 , twardość dawno nie mierzona, ale woda nie jest mocno twarda.

 

Bojek pływał do dzisiaj w kuli, przekonałem brata co i jak pływa u mnie. Ogólnie to mam dopiero 14 lat więc prosiłbym o drobną wyrouzmiałość, że nie będę wstanie od razu wszystkiego zapewnić gdyż sam nie zarabiam, a rodzice nie byli za akwarium i zgodzili się pod warunkiem, że w akwarium nie mieszają się i wszelkie kosztowności pokrywam ja. 

 

Wstawie zdjęcia, następnym razem zrobie fotki troche lepszym sprzętem. 

post-21051-0-05788000-1406117781_thumb.jpg

 

post-21051-0-54146800-1406117846_thumb.jpg

 

 

post-21051-0-85764000-1406117888_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia rób jak już jest ciemno, przy zgaszonym świetle w pokoju i najlepiej na statywie. Wtedy nie ma żadnych odbić i zdjęcie jest wyraźne.

 

Plus za piach :)

 

Oddaj komuś platki i gupiki, inne parametry wody. Dobrze by było też zrezygnować z kirysków, a żałobniczki wymienić na jakieś razbory. Wtedy było by super z obsadą ;)

 

 

 

Ogólnie to mam dopiero 14 lat więc prosiłbym o drobną wyrouzmiałość, że nie będę wstanie od razu wszystkiego zapewnić gdyż sam nie zarabiam, a rodzice nie byli za akwarium i zgodzili się pod warunkiem, że w akwarium nie mieszają się i wszelkie kosztowności pokrywam ja. 

Mam podobnie. Tylko ja mam 15 lat. Jak się uda to pod koniec wakacji będzie 6 zalanych szkiełek. 

 

Roślin poszukaj na lokalnych forach akwarystycznych, bardzo często oddają tam rośliny za darmo lub za kilka złotych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oddanie platek konieczne ?

Koniecznie. Dla pewności zbadaj wodę pod kątem twardości.

 

 

zależy mi na nich.

Im z pewnością zależy na odpowiednich parametrach wody w jakich żyją.

 

 

A tak przy okazji zastanawiam się czy z lekka nie zmienić aranżacji gdybym dostał więcej roślin.

Zdecydowanie dołożyłbym więcej roślin do Twojego baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oddaniem platek problemu nie będzie. Najgorzej może być z żałobnicami, ale postaram się, wszystko będzie robione pod bojki. 


Twardość zbadam, zamówie testy dopiero jak wróce z wakacji, wyjazd w piątek, wracam 01.08 wtedy zamówie i zrobie testy i wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się Pielęgniczki Kakadu,ale one chyba do takiej wody nie pasują. Niby czytałem że zwykłe sklepowe i tak na kranówie są trzymane więc dadzą rade, ale chodzi o ich dobro. Postaram sie zrobić testy jeszcze raz, ale drozszymi (lepsze niż zoolek?) testami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że odmienne parametry to jedna sprawa. Druga to fakt, że pielęgniczki kakadu i bojowniki to ryby terytorialne i w akwarium toczyłyby się zażarte boje między nimi (czyt. za mały litraż jak na dwa gatunki ryb terytorialnych). A żadna przyjemność oglądanie pokiereszowanych długich płetw bojownika czy też stres związany z obserwacją ciągłych walk w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niby czytałem że zwykłe sklepowe i tak na kranówie są trzymane więc dadzą rade, ale chodzi o ich dobro.

14 lat, a rozumie to lepiej niż dorosły człowiek :) Brawo! 

Dużo dorosłych ludzi wciąż tego nie potrafi zrozumieć (a gdy wejdziesz z nim w dyskusje najczęściej zaczyna cie obrażać)...

 

 

 

12 KH 8 GH PH 7,5
 

Jak byś zakwasił trochę wodę ( woda RO/demineralizowana , szyszki olchy, liście, korzenie) to możesz pomyśleć a haremie prętnika karłowatego. 

Pielęgniczki potrzebują miękkiej i kwaśnej wody. Mógłbyś kupić filtr RO (ok. 100zł) lub znaleźć sklep/osobę, która taką wodę sprzedaje. Wtedy wszystkie pielęgniczki stoją przed Tobą otworem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Troche tu cisza i małe zainteresowanie, ale się nie poddaje

Nie poddawaj się :)

 

Czekam na foty z nowymi roślinami :) Jeśli dobrze to obsadzisz to powinno być ciekawie. Co do sadzenia roślin to polecam sadzenie w większych grupach rośliny tych samych gatunków, ładniej to wygląda niż każda w innym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozmazana fotka i ciężko coś konkretnego powiedzieć. Z tego co widzę to dałeś na środek wysokie rośliny. Ja bym je posadził na tyle. Miałeś sadzić te same gatunki w grupach :) a posadziłeś kazdą oddzielnie :) Pamiętaj o planowości w akwarium, będzie estetyczniej. No i jak dasz rade to wrzuć jakieś nierozmazane zdjęcie :)

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...