Jump to content

SZYBKO POTRZEBUJĘ POMOCY

MrKubinarj
 Share

Recommended Posts

Mam akwa 125l od 4-5 miesięcy. Obsada to neony ( 10 ) gurami ( 3 ) skalary ( 3 ) i razbory klinowe ( 10 ).

rośliny to żabienice i krypty, filtracja: filtr juwel bioflow 3.0. Mój problem jest ze skalarem. Gdy go kupiłem był mały teraz jest już dość duży. W sklepie powiedziano mi, że to skalar błękitny. Wszystko było dobrze do puki nie zaczęły się upały. Woda w akwarium nagrzała się do 28-29 stopni, lecz szybko ją obniżyłem do 25 i taką utrzymuję. Wszystkie ryby czują się dobrze, lecz skalar ostatnio bardzo szybko rusza skrzelami ( napowietrzam dzień i noc ) ale żadna inna ryba tak nie robi. Chowa się również  w kontach lub dryfuje przy powierzchni ale nigdy tak nie robił, bo zawsze ładnie pływał. Ogólnie wygląda jak by nie miał siły i do tego nic nie je. Jeżeli chodzi o pokarm to podaję codziennie płatki, a raz na 2-3 tygodnie kostkę ochotki.

Dodaję, że w akwarium ostatnio zakwitła żabienica.

BARDZO PROSZĘ O POMOC BO TEN SKALAR JEST DLA MNIE BARDZO WAŻNY.

BARDZO PROSZĘ O POMOC BO TEN SKALAR JEST DLA MNIE BARDZO WAŻNY.

Gdyby był ważny to nie trzymałbyś go w tak małym akwarium....

Problemem raczej na pewno nie są temperatury, tylko zapewne jakieś podtrucie czy też infekcje spowodowane fatalnymi warunkami w akwarium.(zmierz NH3 / NO2 / NO3)

Ja proszę o pomoc a nie o przemądrzanie się

Jeżeli 125l jest za małe na 2 małe skalary i jednego trochę większego to może zacznę trzymać je w wannie, ale żeby nie było za mało miejsca twoim zdaniem to wrzucę je do jeziora i będzie dobrze.

Powtarzam proszę o pomoc.

Jak ma Ci ktokolwiek pomóc skoro nie podałeś ważnych informacji odnośnie akwarium i pewnie nie znasz też parametrów wody?  ->  http://forum.superak...ysz-nowy-temat/  Nikt tu z fusów nie wróży, a co do skalara to nie musi być wanna czy jezioro, a po prostu większe akwarium-dla skalarów min 240 litrów. Zanim się cokolwiek kupi, szczególnie żywego warto najpierw poczytać czy się nadaje do naszych warunków, to,że teraz skalary są małe to chyba nie znaczy,że już nie urosną?

Ja proszę o pomoc a nie o przemądrzanie się

Nikt tu się nie przemądrza 125 litrów to za małe akwarium na skalary. gregotsw napisał trafną uwagę ale to ty się zachowujesz jakbyś pozjadał wszystkie rozumy, więc jeśli już ktoś się tu przemądrza to ty.

Zależy ci na nich a je męczysz.

Jeśli chcesz pomocy to zmierz parametry, opisz dokładniej akwarium i słuchaj bardziej doświadczonych akwarystów.

To akwarium ma 4-5 miesięcy. Należało mojego ojca który umarł miesiąc temu i nie wiem co zrobić

potrzebuje pomocy bo chcę uratować tego skalara ponieważ to była ulubiona ryba taty

Na akwarystyce za bardzo się nie znam, ale trochę ( trochę ) wiem.

Bez sprawdzenia parametrów i innych podstawowych informacji o warunkach w akwarium trudno będzie w jakikolwiek sposób pomóc. Na ślepo można np. założyć że dawno nie podmieniałeś wody i nagromadziło się NO3. Podmiana 40% wody może tutaj pomóc.

Mam pytanie, jak zbiłeś temperaturę w akwarium? Jeśli wlewając zimnej to mogłeś właśnie w ten sposób zaszkodzić rybom. 

Przykro mi, z powodu Twojego taty również :( Dla skalara było już widocznie za późno ale warto było by się mimo to zająć tym akwarium aby reszta ryb nie poszła w jego ślady. Pomyśl o tym bo szkoda rybek.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...