Jump to content

małe ślimaki


Recommended Posts

Hej, 

mam problem jakiś czas temu, pewnie na roślince dostarczyłam do swojego akwarium małego ślimaczka (pewnie większość z Was doskonale wie o jakiego mi chodzi), zamiast od razu się go pozbyć potraktowałam go jako atrakcję, poza tym jakoś nie miałam sumienia go usuwać. Dziś spoglądam do zbiornika i mam kilkanaście różnej wielkości małych kolegów. 
Wiem, że skoro teraz jest ich -naście, wkrótce będzie ich -dzieści i tak dalej. Co robić? 
Mam akwarium 25l, w nim bojownika i ampularię. Jak pozbyć się kolegów, nim będzie to nie do opanowania?
Niedawno myłam akwarium, więc nie chciałabym teraz tego robić znowu... 
Czytałam o jakiś ślimakach i rybach, które żywią się tymi ślimakami, ale czy nie mam za małego akwarium? 

Link to comment
Share on other sites

Lepiej nie kombinować z rybami. Raczej w tak małym zbiorniku ślimaki albo przestaną się w końcu rozmnażać, albo zabraknie pożywienia dla wszystkich i ich ilość stanie w miejscu. Jednak ich ilość i tak może być duża z czasem. Mimo wszystko są w 100% nieszkodliwe a nawet pożyteczne. Tylko jakie to ślimaki zatoczki, rozdętki, świderki ? Zobacz w google zdjęcia pewnie to którenś z tych.

Anentome helena-mały ślimaak w którego skład diety wchodzą ślimaki. Nie musisz się martwić o ich dietę gdy w zbiorniku są inne ślimaki oprócz nich. Jednak jest problem że w kilka osobników mogą zaatakować ampularię (Choć mało prawdopodobne, u mnie była duża ampularia z helenami i nie było problemu-nie atakowały jej w ogóle).

Ogólnie mało pokarmu=mało ślimaków więc dawaj tyle pożywienia żeby starczyło tylko bojkowi i ampularii.

Link to comment
Share on other sites

Google powiedziało mi, że to zatoczki. Poczytałam troszkę o tej helence i boję się ją wprowadzać do akwarium, bo moją ampularia jest ostatnio bardzo osowiała i zastanawiam się czy helenka zamiast zająć się ślimaczkami, nie poczęstuje się łatwym kąskiem w postaci ampularii.

Link to comment
Share on other sites

Nie poczęstuje się, ampularia jest(nie wiem jak z wielkością u cb) dużo większa od heleny, A co do zatoczków to nie przejmuj się ja w 30l akwa mam 2 helcie(chyba już 1 bo nie wiedzę 1:D) od ponad roku i efekty są... Teraz nimi(zatoczkami) się nie przejmuję bo jest ich mało:D
Tak że jak chcesz to możesz je wyławiać i po jakimś czasie znikną w 70-80% ale tak samo przy pomocy helci w tym samym czasie.

Link to comment
Share on other sites

Ampularia jak najbardziej może stać się obiadem,kolacja ,śniadaniem Heleny. Rozmiar nie ma tu znaczenia. Tak było u mnie. Chyba ,że miałem strasznie żarłoczny egzemplarz.

 

Wysłane od siebie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...