Skocz do zawartości

Nie rosnie tak jak powinno.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Na forum jestem nowy, w akwarystyce nie. Akwarium Juwel Rio 240(l) T8x2 38W 6500K (slabo)
Filtr zewnetrzny 1000l/ph. Temperatura 26, obsada 11 kardynalkow. Rosliny to Eleocharis sp. 'mini', Alternanthera reineckii 'Mini', Anubias bart v. nana, 
Vallisneria spiralis 'Tiger', Hygrophila corymbosa 'Siamensis', Hygrophila corymbosa 'Angustifolia'. Problem to: 1) Eleocharis po 15 dniach bez roznicy w wzroscie tylko liscie plowieja. 2) Alternanthera rosnie ale bez polotu czesc lisci robi sie zielonych. 3) Anubias gleboki zielony kolor jest ok. 4) Vallisneria cos tam sobie rosnie ale bez szalu. 5) Obie Hygrophilie traca liscie zwlaszcza Angustifolia bo jest sporo wyzsza, u gory liscie super rosna zieloniutkie, a u dolu tragedia odpadaja a jak cos wyskakuje to zaraz pokrecone sie robi. Dodaje 5ml carbo codziennie, 2x w tygodniu potas, na CO2 nie mam siana bo mi zona zabrania, 3x wymienilem 25% wody do tej pory. Woda ph 7.0, amoniak=NUL wiecej testow nie mam. Wiem ze swiatla jest bardzo malo 0,31w/l i wydaje mi sie ze to glowny problem. Ale moge sie mylic. Jeszcze, jezeli to swiatlo to co sadzicie o dodatkowych 4, 20cm listwach ledowych doczepionych pod pokrywe 1,5W kazda? A moze jakies inne rozwiazanie? Prosze o konkretne odpowiedzi bez pitolenia nie na temat. Z gory za kazda pomoc dziekuje. Polskich znakow nie ma bo mam angielska klawiature takze prosze o powsciagliwosc moderatorow w tym temacie.

 

Regulamin 6.1. Dotyczy wszystkich,nie ma w nim ustępstw, akceptowałeś to przestrzegaj, mój laptop polski też nie widział a można polską czcionkę zainstalować.

Edit:

Regulamin 7. Jak byś nie doczytał, na poprzednim koncie jakoś mogłeś mieć polską czcionkę i to byłeś na nim 2 minuty porzed utworzeniem nowego. Chcesz pomocy, załóż temat ze starego konta. I chyba już powinieneś wiedzieć w jakim dziale zakłada się takie tematy. Dorosły facet, żona być może dzieci a taki głupi, na drugie konto też poszedł ban...  Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia i ban za podwójne konto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...