Skocz do zawartości

Jakie ryby dobrać do mojego akwarium ?


Złoty21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ponieważ próbuje dobrać rybki do mojego akwarium. Zbiornik mam pojemność 100l wymiary to 70x26x55 więc jest on niestandardowy. W akwarium znajduje się dorosły pyszczak, dorosły sumik ma on długość około 25 cm oraz mogą grugowarga dwubarwna inaczej labeo i młody trzciniak. Chciałbym dobrać do tego akwarium ryby powierzchniowe ale takie żeby nie zostały zjedzone przez suma i nie zostały zabite przez pyszczaka. Odraz mówię  szukam ryb kolorowych aktywnych w dzień i w miarę dużych. Z góry dziękuje za pomoc.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to już tu widzę problem... 25cm sum w akwarium które ma 70cm długości i 26 szerokości - to chyba jakaś pomyłka??

Generalnie trochę zupka rybna się zrobiła, bo pyszczak to malawii, labeo to kwaśne wody ameryki, a ten sum to już w ogóle nie wiadomo jaki gatunek i skąd może być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwało mi poprzedni post ,sorki za spam.

Nie wiem jakiego masz puszczają ,ale mimo wszystko obsadę masz całą do wymiany. Wszystkie te ryby są zbyt duże do 100l. One na prawdę nie mają tam gdzie się ruszyć. Przeczytaj trochę o swoich rybach i zastanów się nad ich oddaniem i zakupem właściwej obsady do wielkości akwarium i parametrów takich jak ph,kh,gh.

 

Wysłane od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta obsada to jakaś masakra.  Trzymasz w akwarium o długości 70 cm suma ktory ma 25 cm, trzciniaka który dorasta nawet do ponad 40 cm, labeo który jest rybą silnie terytorialną i wymaga również większego akwarium niż Twoje.

 

Chciałbym dobrać do tego akwarium ryby powierzchniowe ale takie żeby nie zostały zjedzone przez suma i nie zostały zabite przez pyszczaka
Według mnie do tego akwarium i do tej obsady nie ma takich ryb. Ponieważ musiały by być one zbyt duże aby nie zostały zjedzone przez pozostałych mieszkańców akwarium, a w Twoim akwarium na takie, ani na żadne inne ryby po prostu nie ma już miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

Uważam że trzeba usunąć obsadę i kupić ryby ławicowe np 15 neonek 15 danio albo 30-40 drobnoustków obrzeżonych.
Głupoty... Tak jak poprzednicy ja też powiem, że obstada jest bardzo zła. Przeczytaj podklejone tematy w działach. Tutaj, żeby było dobrze wszystko musi być raczej od początku. Jaki masz filtr?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...