Jump to content

Jakie ryby dobrać do mojego akwarium ?


Złoty21
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam problem ponieważ próbuje dobrać rybki do mojego akwarium. Zbiornik mam pojemność 100l wymiary to 70x26x55 więc jest on niestandardowy. W akwarium znajduje się dorosły pyszczak, dorosły sumik ma on długość około 25 cm oraz mogą grugowarga dwubarwna inaczej labeo i młody trzciniak. Chciałbym dobrać do tego akwarium ryby powierzchniowe ale takie żeby nie zostały zjedzone przez suma i nie zostały zabite przez pyszczaka. Odraz mówię  szukam ryb kolorowych aktywnych w dzień i w miarę dużych. Z góry dziękuje za pomoc.   

 

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim to już tu widzę problem... 25cm sum w akwarium które ma 70cm długości i 26 szerokości - to chyba jakaś pomyłka??

Generalnie trochę zupka rybna się zrobiła, bo pyszczak to malawii, labeo to kwaśne wody ameryki, a ten sum to już w ogóle nie wiadomo jaki gatunek i skąd może być ;)

Link to comment
Share on other sites

Przerwało mi poprzedni post ,sorki za spam.

Nie wiem jakiego masz puszczają ,ale mimo wszystko obsadę masz całą do wymiany. Wszystkie te ryby są zbyt duże do 100l. One na prawdę nie mają tam gdzie się ruszyć. Przeczytaj trochę o swoich rybach i zastanów się nad ich oddaniem i zakupem właściwej obsady do wielkości akwarium i parametrów takich jak ph,kh,gh.

 

Wysłane od siebie

Link to comment
Share on other sites

Ta obsada to jakaś masakra.  Trzymasz w akwarium o długości 70 cm suma ktory ma 25 cm, trzciniaka który dorasta nawet do ponad 40 cm, labeo który jest rybą silnie terytorialną i wymaga również większego akwarium niż Twoje.

 

Chciałbym dobrać do tego akwarium ryby powierzchniowe ale takie żeby nie zostały zjedzone przez suma i nie zostały zabite przez pyszczaka
Według mnie do tego akwarium i do tej obsady nie ma takich ryb. Ponieważ musiały by być one zbyt duże aby nie zostały zjedzone przez pozostałych mieszkańców akwarium, a w Twoim akwarium na takie, ani na żadne inne ryby po prostu nie ma już miejsca.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

 

Uważam że trzeba usunąć obsadę i kupić ryby ławicowe np 15 neonek 15 danio albo 30-40 drobnoustków obrzeżonych.
Głupoty... Tak jak poprzednicy ja też powiem, że obstada jest bardzo zła. Przeczytaj podklejone tematy w działach. Tutaj, żeby było dobrze wszystko musi być raczej od początku. Jaki masz filtr?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...