Skocz do zawartości

Czy przy CO2 w dzień, powinniśmy napowietrzać wodę w nocy ?


Motorniczy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czytałem że przy podawaniu CO2 w dzień na noc powinno włączać się napowietrzać czy to prawda ponieważ dla tego chce nowego brzęczyka ?

 

 

Posiadam Aquael circulator 500 z deszczownią pod taflą wody skierowaną ku górze. Posiadam również filterek gąbkowy na powietrze ( po drugiej stronie ) Moj napowietrzacz chodzi tak głośno, że muszę go zmienić i używam go razem z CO2 w dzień jak wychodzę do pracy.  W sumie tu mam pytanie czy jest on potrzebny ? ( ten filtr gąbkowy podłączony do napowietrza ) i całe napowietrzanie w nocy po całodniowym podawaniu CO2 - w moim przypadku z bimbrowni.

Akwarium jest w pokoju sypialnianym wiec ważna jest cicha praca. Myslę o eheim air pump 200.

 

 

 

Proszę o poradę 

 

akwa [112l]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

używam go razem z CO2 w dzień jak wychodzę do pracy

 

Takie działanie mija się z celem.

 

 

 

A czy możesz zrobic zdjęcie tafli wody?

 

A w czym to pomoże?

 

 

 

całe napowietrzanie w nocy po całodniowym podawaniu CO2

 

Tak jak napisał damilio,nie potrzebujesz dodatkowego napowietrzania. Bimbrownia niech chodzi 24/24, tylko musisz ustalić odpowiednia ilość zacieru względem zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ruszania taflą to deszczownica jest troszeczkę pod taflą wody skierowana w górę dyszami i porusza 3/4 tafli ( taka długość deszczowni ) Widać ruch tafli w stronę przedniej szyby wiec można powiedzięć że ta 1/4 była wzbudzana przez wylot powietrza z w.w filtra gąbkowego i dla tego trzymam ten stary głośny brzeczyk.

Bimbrownie robie 600 ml wody 200 cukru ( szklanka ) i połowa opakowania drożdży suchych czyli 4 gram - to jest mój zacier. Dyfuzor to DIY z drewna lipy i strzykawki zamontowana na 1/3 wysokości ( od dna ) i CO2 leci w kierunku wylotu deszczowni - mam wrażenie, że jest lepiej rozprowadzane po akwarium.

Jeżeli macie uwagi co do bimbrowni to śmiało - jestem początkującym.

 

Wracając do tematu martwi mnie ten fragment tafli wody ( powiedzmy ok 1/4 szerokości ) na które nie działa deszczownia.

 

Skoro mi odradzacie dodatkowego napowietrza w formie filtra gąbkowego ( jako wspomagacz i miejsce dla bakterii oraz dodatkowe bąbelki O2 ) 

Reasumując przy deszczowni nie ma potrzeby dodatkowego napowietrzania w postaci bąbelków i CO2 można podawać cały dzień - do tej pory uruchamiałem ją 1-2h przed zapaleniem światła i wyłączałem ją ( odkręcając kapselek ) w momencie zgaszenia światła.

 

Widziałem również zapytanie o zdjęcie tafli więc proszę :)

 

Pozdrawiampost-21292-0-67919500-1405626376_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie takie akwa jak Ty, deszczownice, która faluje taflą jak u Ciebie + bimbrownia z zacieru i wszystko chodzi 24h. Nie zauważyłam żeby działo się nic złego, a woda jest dobrze napowietrzona. Jeśli masz wrażenie,że u Ciebie jest za mało to odkręć bardziej deszczownice, nie wiem jaki masz filtr- ja w swoim JBL'u mam tak na 2/4 odkręcone. Swój zacier robię z 1litra wody, 400g cukru i 10g drożdży - wystarcza na jakieś 2 tygodnie. Nie wiem w jakiej butelce trzymasz ten zacier ale wiem,że przeważnie ludzie robią w 1litrowej, jedyne co mogę doradzić to robienie go w 2 litrach - to większa pewność,że nic nie "wykipi" ;)  Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest git. Taki ruch tafli wystarczy. Woda jest natleniona. Więc brzęczyk możesz śmiało odstawić, tylko hałasuje :)

U mnie też CO2 pracowało 24/7/365 + ruch tafli. Jak powiedział Darek, musisz ustalić ilość CO2, inaczej zagazujesz ryby. Najlepiej ustawiaj to jak jesteś w domu. Tak z weekend dla pewności. Masz wtedy możliwość kontrolowania ilości CO2 w wodzie. I w razie wypadku będzie szybka interwencja. Możesz tez dać licznik bąbelków. Średnia to 2-3 bąbelki na sekunde.

Dyfuzor daj jak najniżej, aby jak największą drogę do góry, pokonywał gaz. A najlepiej butla + reaktor :) http://forum.superakwarium.pl/topic/31038-reaktor-co2-czyli-rozpuszczanie-gazu-bez-strat/?hl=%2Breaktor+%2Bco2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

musisz ustalić ilość CO2, inaczej zagazujesz ryby.

 

Mimo że nie wygląda to zbyt estetycznie,ale niezastąpiony w takich sytuacjach jest induktor co2,po kolorze widać jaki jest poziom co2 w akwa.

Przy bimbrownie nie masz kontroli nad bąbelkami jak w przypadku butli,niemniej jednak można ją kontrolować regulując ilością zacieru.Aby uniknąć wahania PH,dobrze by było wymieniać zacier raz na tydzień.

 

 

 

A najlepiej butla + reaktor :)

 

I to jest najlepsze rozwiązanie,masz wtedy pełną kontrole nad co2.Taki zestaw można kupić już za 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Średnia to 2-3 bąbelki na sekunde.

To jestem w normie ponieważ w strzykawce w której mam lipe widzę ilę bombelków mam - aktualnie 1.5 bomb/sek przy 28stC w pokoju wiec jest ok.

 

Wiec posłucham się waszej rady i na razie odpuszczam temat napowietrza dodatkowego - miał być ehiem 200 pro air wiec i z portfela by sporo ubyło.

 

Co do butli i zaawansowanych technologii co2 - zostanę przy bimbrowni 

 

Dzięki za porade pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...