Jump to content

Krewetki i piasek

Recommended Posts

Robię reset mojego akwarium 25l. Planowana obsada to bojownik oraz krewecie więc mam kilka pytań:

1. Do krewetek jaki jest najlepszy kolor piasku ? Teraz dysponuję białym i żółtym. Z białego tata robił beton, a żółty jest w piaskownicy więc nie wiem czy się nadają.

2. Co będzie lepsze ? Mam pokrywę i nie wiem czy kaskadowy filtr się nada.

http://plantica.pl/pompy-i-glowice?product_id=2224

http://plantica.pl/filtracja/filtry-akwariowe/zewnetrzne?product_id=2731

3. Czy krewetki Red Rilli mogą być +7 dni w plastikowym pojemniku o pojemności 7,5 l.  ? Będą tam na czas dojrzewania akwarium. Oczywiście będą karmione, będzie podłoże, filtr i roślinki.

Jak jeszcze będę miała jakieś pytania to dopiszę.

Edited by Aga009

Zrób test piasku, który zatwardza wodę to jest wyeliminowany.

Ten biały zapewne po zmoczeniu zrobi się szary, jak chcesz oceniać kolor, to wypłucz trochę i do szklanki. Wtedy wiesz jak piasek będzie wyglądać.

To pierwsze to jest.... falownik ?

W każdym razie filtra nie zastąpi. Dobry byłby pat mini, on sam jest oki tylko gąbkę co jest w zestawie wymienić.

Ta kaskada też oki, ale jak wyżej gąbka do wymiany, bo krewecie młode wciągnie. ( za rzadkie oczka ma )

Pozdro 

Zrób test piasku, który zatwardza wodę to jest wyeliminowany.

Ten biały zapewne po zmoczeniu zrobi się szary, jak chcesz oceniać kolor, to wypłucz trochę i do szklanki. Wtedy wiesz jak piasek będzie wyglądać.

To pierwsze to jest.... falownik ?

W każdym razie filtra nie zastąpi. Dobry byłby pat mini, on sam jest oki tylko gąbkę co jest w zestawie wymienić.

Ta kaskada też oki, ale jak wyżej gąbka do wymiany, bo krewecie młode wciągnie. ( za rzadkie oczka ma )

Pozdro 

Nie. A ten filtr kaskadowy może być ? Jak coś to mam pokrywę.

Może być, jak masz pokrywę to dobrze, kwestia taka, że trzeba będzie ją przyciąć by kaskadę założyć. 

Dlatego polecam i pat mini- miałam w łapie, fajny filterek. Tylko jak wspominałam, by gąbkę tą wymienić.

Pozdro