Jump to content

126 litrów - ogólniak


marta18466
 Share

Recommended Posts

Witam.

Wczoraj skończyłam zalewać akwarium. Na samym wstępie powiem, że nie jest to stan ostateczny, bo brakuje w nim jeszcze wiele elementów - roślin. Ponadto muszę dokupić jeszcze czarny grys bazaltowy. Także stan akwarium będzie się zmieniał, niemniej jednak proszę o komentarze, przede wszystkim co zmienić :)

 

  • Akwarium: 126 litrów

 

  • Filtracja: filtr wewnętrzny co widać na zdjęciu, niestety nie jest jakiś super, wręcz przeciwnie. Z pewnością kiedyś go wymienię na lepszy. Filtr posiada 3 wkłady - jeden z ceramiką, dwa z gąbką. 

 

  • Oświetlenie: 1x20W + 1x18W. Wiem, że mało. Niestety nie potrafię przerobić pokrywy.

 

  • Ogrzewanie: grzałka z termostatem 100W. Nie ma jej na zdjęciu.

 

  • Podłoże: ziemia ogrodowa (nie na całej powierzchni dna) + żwirek + grys bazaltowy

 

  • Flora: w chwili obecnej skromnie, co widać. Z tyłu akwarium posadzona jest: Heterantera Zosteriofolia oraz Limnophila Sesiliflora. Ponadto Hygrophila Difformis i Hygrophila Corymbosa. Do tego amazonka i mech taiwan moss. 

 

  • Ozdoby:  korzeń. Niestety nie chciał się zatopić, więc musiałam go do czegoś przymocować. Został przymocowany na skale. Wiem, że nie wygląda to super, ale mam nadzieję, że jak mech się rozrośnie, to będzie fajnie. Jak nie - wtedy pomyślę, jak to zmienić. 

 

  • Fauna: brak aktualnie.

 

Tak jak powiedziałam wcześniej, do akwarium zostaną dokupione roślinki na 1 i 2 plan. Niestety mam dość ograniczone pole manewru, bo w 0,3W/l nie wszystkie będą chciały rosnąć.

 

 

post-9354-0-88078100-1405244724_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

1x20W + 1x18W. Wiem, że mało. Niestety nie potrafię przerobić pokrywy

Jest 0,28W/l co nie jest tragedią moim zdaniem. Daj rośliny cieniolubne i spokojnie sobie poradzą w tym oświetleniu :) (http://forum.superakwarium.pl/topic/5271-lista-roślin-cieniolubnych/)

 

 

ziemia ogrodowa (nie na całej powierzchni dna) + żwirek + grys bazaltowy

Jeśli chodzi o ziemie to dobre rozwiązanie. Mogłeś dać też zamiast ziemii kulki gt (łatwiej przesadzać rosliny pozniej). Za to moim zdaniem zrobiłeś spory błąd dając ten grys bazaltowy bo ograniczyłeś sobie nim obsadę. Mając takie podłoże nie możesz dać żadnych ryb przydennych jak i żadnych pielęgniczek (wymagają piasku na dnie). Przyznam, że nie wyobrażam sobie innego podłoże w akwa jak piasek. Jest to najbardziej uniwersalne podłoże. No ale jeśli nie będziesz brał ryb o jakich pisałem to luz :)

Link to comment
Share on other sites

Mam kilka kulek glinianych, ale bezpośrednio pod korzeniami roślin. Mało, bo nie chciałam przesadzać - łącznie chyba 4. Mi osobiście podoba się grys, piasek również, ale niestety nie mogłam go dostać w swojej miejscowości. 

 

Dziś będę w Kakadu, więc może kupie jakieś rośliny, ale raczej wybiorę coś na allegro.

Link to comment
Share on other sites

Popatrz na rośliny które Ci podałem w linku. Jeśli masz ziemie to kulki nie są potrzebę w sumie. Co do piastku to można kupić piasek do piaskownić taki aby nie zmieniał parametrów wody. W Obi 20kg za 10zł firma Sobex, sprawdzony przez wielu użytkowników tego forum. Co do obady to masz sporo czasu jeszcze zanim akwa dojrzeje no i przydałyby się parametry wody.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...