Skocz do zawartości

126 litrów - ogólniak


marta18466
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj skończyłam zalewać akwarium. Na samym wstępie powiem, że nie jest to stan ostateczny, bo brakuje w nim jeszcze wiele elementów - roślin. Ponadto muszę dokupić jeszcze czarny grys bazaltowy. Także stan akwarium będzie się zmieniał, niemniej jednak proszę o komentarze, przede wszystkim co zmienić :)

 

  • Akwarium: 126 litrów

 

  • Filtracja: filtr wewnętrzny co widać na zdjęciu, niestety nie jest jakiś super, wręcz przeciwnie. Z pewnością kiedyś go wymienię na lepszy. Filtr posiada 3 wkłady - jeden z ceramiką, dwa z gąbką. 

 

  • Oświetlenie: 1x20W + 1x18W. Wiem, że mało. Niestety nie potrafię przerobić pokrywy.

 

  • Ogrzewanie: grzałka z termostatem 100W. Nie ma jej na zdjęciu.

 

  • Podłoże: ziemia ogrodowa (nie na całej powierzchni dna) + żwirek + grys bazaltowy

 

  • Flora: w chwili obecnej skromnie, co widać. Z tyłu akwarium posadzona jest: Heterantera Zosteriofolia oraz Limnophila Sesiliflora. Ponadto Hygrophila Difformis i Hygrophila Corymbosa. Do tego amazonka i mech taiwan moss. 

 

  • Ozdoby:  korzeń. Niestety nie chciał się zatopić, więc musiałam go do czegoś przymocować. Został przymocowany na skale. Wiem, że nie wygląda to super, ale mam nadzieję, że jak mech się rozrośnie, to będzie fajnie. Jak nie - wtedy pomyślę, jak to zmienić. 

 

  • Fauna: brak aktualnie.

 

Tak jak powiedziałam wcześniej, do akwarium zostaną dokupione roślinki na 1 i 2 plan. Niestety mam dość ograniczone pole manewru, bo w 0,3W/l nie wszystkie będą chciały rosnąć.

 

 

post-9354-0-88078100-1405244724_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1x20W + 1x18W. Wiem, że mało. Niestety nie potrafię przerobić pokrywy

Jest 0,28W/l co nie jest tragedią moim zdaniem. Daj rośliny cieniolubne i spokojnie sobie poradzą w tym oświetleniu :) (http://forum.superakwarium.pl/topic/5271-lista-roślin-cieniolubnych/)

 

 

ziemia ogrodowa (nie na całej powierzchni dna) + żwirek + grys bazaltowy

Jeśli chodzi o ziemie to dobre rozwiązanie. Mogłeś dać też zamiast ziemii kulki gt (łatwiej przesadzać rosliny pozniej). Za to moim zdaniem zrobiłeś spory błąd dając ten grys bazaltowy bo ograniczyłeś sobie nim obsadę. Mając takie podłoże nie możesz dać żadnych ryb przydennych jak i żadnych pielęgniczek (wymagają piasku na dnie). Przyznam, że nie wyobrażam sobie innego podłoże w akwa jak piasek. Jest to najbardziej uniwersalne podłoże. No ale jeśli nie będziesz brał ryb o jakich pisałem to luz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kulek glinianych, ale bezpośrednio pod korzeniami roślin. Mało, bo nie chciałam przesadzać - łącznie chyba 4. Mi osobiście podoba się grys, piasek również, ale niestety nie mogłam go dostać w swojej miejscowości. 

 

Dziś będę w Kakadu, więc może kupie jakieś rośliny, ale raczej wybiorę coś na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na rośliny które Ci podałem w linku. Jeśli masz ziemie to kulki nie są potrzebę w sumie. Co do piastku to można kupić piasek do piaskownić taki aby nie zmieniał parametrów wody. W Obi 20kg za 10zł firma Sobex, sprawdzony przez wielu użytkowników tego forum. Co do obady to masz sporo czasu jeszcze zanim akwa dojrzeje no i przydałyby się parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...