Jump to content

240 jakie pielęgnice

Recommended Posts

witam

chcę założyc 240l akwa z pielęgnicami. Podobają mi się severum, szmaragdowe, niebieskouskie oraz akary pomarańczowopłetwe.

Prosze oradę, które z nich będą najlepsze i czy istnieje możliwośc połączenia dwóch gatunków pielęgnic w tym zbiorniku, jeśli tak to jakich? Wiem że niebieskouskie napewno muszą być solo, ale jak z resztą?

Miałąm kiedyś severum w ogólnym i były grzeczne. Więc może para severum i para akar?

akarki fajne ale pomarańczowopłetwe, błękitne i mekki miałam- miłe ale nie specjalnie mi się podobają. Przy moich poprzednich błękitnych skalary raczej by nie wyżyły, zwłaszcza że w kółko miały potomstwo.

Jeśli chodzi o pawiookie też miałam ,ale z przyczyn rodzinnych musiałąm zrezygnować z dużego baniaka, a miały już ponad 30cm. Wiem, że z roślin nici, co więcej pamiętam jak akwa uszczelniałam od strony pokrywy bo wodę podczas posiłków wylewały. Ich jedynym minusem jak dla mnie jest to że do tego zbiornika 1 para i nic więcej, za to mega plus za jedzenie z ręki i psie spojrzenie.

A co sądzicie o połączeniu pielęgnicy wielobarwnej z severum gold (po parce), lub szmaragdowej(czekoladiowej) z sewerum?

Z tego co słyszałąm szmaragdowa bardzo wolno rośnie, przynajmniej w porównaniu do pawiookiej - czy ktoś może wie czy to prawda? Mam na oku świeży narybek (mają tydzień) i nie wiem ile na nie musiałabym czekać.

Ale wciąż nie wiem co wpuszcze do tego akwa... pierwszy zamysł to były pawice, potem zaczęłam analizować i jestem w punkcie wyjścia.

na pewno nie chce skośnopręgiej, paletek, mekki, a błękitnej i papuziej. Reszta wciąż otwarta.

Chcesz kupić od razu dobrane pary czy po kilka sztuk małych i poczekać aż się dobiorą? Myślę, że jak nie trafisz na osobniki agresywne i upierdliwe to pomarańczowopłetwa z severum jest do przeżycia (pomijam wielkość aqwa jak już pisałem wcześniej)

Zmień podłoże na piasek a ja powiem ci co pięknego można w takim zbiorniku trzymać:P Jest masa pięknych gatunków Ziemiojadów których zachowanie niczym nie odbiega od pielęgnic . Właśnie załatwiam kilka gatunków i jestem w szoku jakie to piękne ryby .

Zrezygnuj z pielęgnic może pyszczki albo parkę paletek brunatnych. A jak jesteś napalony na pielęgnice Meeka to ze 2-4 szt.

Jak masz pisać pierdoły nawet bez wcześniejszego przeczytania tematu to może daruj sobie na wstępie.

to podam ci parę pielęgnic:

pielęgnica perłowa

niebiekołuska

uaru

diamentowa

zebra

niakraguańska

ziemiojad czerwonogłowy

akara pomarańczowopłetwa

pielęgnica plamooka

pawiooka

pawiooka red oscar

ziemiojad argentyński

pielęgnica flower horn

masz co wybrać ;)

przy wyborze trzymaj się zachowania ;)

więc tak.. z tych co wymieniłeś to super są perłowe, pawiookie i flowery, a i jeszcze cytrynki i niebieskouska - ale zadymiary wszystkie więc albo 2 szt albo inne. Pomysł z a pomarańczowopłetwą i severum fajny. Chcę na początek kupić małe po 4-5 z gatunku i poczekać aż się dobiorą pary i docelowo po jednej parce.

nie mu tylko jej :)

podjęłam decyzje i będzie para pawiookich + nic :) (z tego co czytałam 240l wystarczy na pare), ja wcześniej chodowałam je w 200l ale to było troszke mało. Zastanowie się tylko czy nie zrobić jednak akwa na zamówienie i dać 130x50x50 (tyle mi się zmieści). ale sporo drożej mnie to wyniesie, więc zobacze za ile uda mi się sprzedać obecne akwarium (112l)

ja sadze ze na pare pawi potrzeba min 375L... taki 150x50x50... bo ryba nie ma sie miescic a pływać i dobrze czuć ;D a jednak 2 pawie po 30cm to muszą duzo miejsca miec ;D ale to moja opinia w jest sprawie ... ;);)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...