Skocz do zawartości

65l gruszkowe szkiełko


gruszkin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji że w końcu mam trochę wolnego czasu i znalazło się miejsce na nowe akwa postanowiłem wybrać się na mała wyprawę do dużego miasta po trochę sprzętu do założenia nowego akwa co by nie nudzić - jak to będzie wyglądać :

akwa 65:

butla co2

tetra ex 700

belka 50w

 ada amazona 9L

power sand 2 2l 

cały zestaw proszków od ady na dno 

troszkę lawy sporo fajnych korzeni 

z roślin

mała glośia

anubias nanaa 

rotala wallichi

alternatea sp red 

pinecok moss

Ostatecznie może jeszcze coś dołożę z innego akwa np: gwiazdę 

 

Będzie film z zakładania jak ktoś by był zainteresowany :). Zdjęcia dodam wieczorem jak już skończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne :) za pare tygodni jak roslinki urosna bedzie naprawde ładne :)

Podobaja mi się te korzenie porosniete mchem..jak to zrobiłaś?


Widze ze w Twoim akwa sa wzomcnienia na bocznych scianach..u mnie wogole nie ma I troche nie daję mi to spokoju :(

 

Co to za podłoże?? ziemia?

Edytowane przez sylwia123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, ja rozumiem że pora późna, ale skup się i jeszcze raz spójrz na zdjęcia - gdzie ty tam widzisz wzmocnienia?

I przestań przeżywać, Twoje akwarium pękło nie przez brak wzmocnień, a głupotę męża. Nie takie akwaria wytrzymują bez wzmocnień (ja mam 112), nikt by chyba nie produkował takich wiedząc że może im się coś stać.

 

Jak się rozrośnie pewnie będzie cieszyć oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, nie nie ma żadnych wzmocnień, to jest troszkę za małe akwarium na wzmocnienia, nie są potrzebne. Mech jest opleciony na korzeniach za pomocą nitki tak samo anubiasy. Dzisiaj wpadnie do mnie dziewczyna z cyfrówką to zrobi ładniejsze zdjęcia, tym bardziej że już rośliny sobie wesoło bombelkują i woda jest już czyściejsza. Zapomniałem dodać że za jakiś czas będzie stadko krewetek amano i może neony czerwone albo jakaś ławica łagodniejszych rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie! :D Niedawno na czacie pisałam, że myślę o postawieniu baniaczka na produktach ADA, ale dowiedziałam się, że to spory nakład pieniężny i dużo pracy przy późniejszym nawożeniu.

No to teraz nie dam ci spokoju i musisz konieczne opisać jak to wyglądało z kosztami i jak dalej będzie wyglądało nawożenie. :D

Wiem, że na finalny efekt trzeba poczekać, ale efekt jest niesamowity, więc czekam z niecierpliwością jak za parę miesięcy będzie zbiornik wyglądał.

Masz doświadczenie z produktami ADA, czy to tak na próbę...?

 

EDIT: OK, po obejrzeniu filmu cofam pytanie o doświadczenie :D

Profesjonalnie nakręcony film z Amazonią w roli głównej ;) sugeruje, że to reklama produktów ADA...? ;)

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli chodzi o koszty to cały sprzęt już miałem, powiem jedynie że nie warto oszczędzać na akwarium optiwhite, żałuję że sam tutaj nie dokupiłem. Efekt przy optiwhite i dobrym oświetleniu jest niesamowity. I jeśli można oszczędzać na wszystkim innym to na podłożu nie warto, dlatego zawszę daję cały system ada na dno bo rzeczywiście jest no1 na świecie :) nie jestem za to fanem ich filtrów, belek oświetleniowych, nawozów i szklanych pierdołków bo tu już się płaci tylko za logo. 9l amazoni to koszt 150 zł 2 l power sandu to koszt 100 zł pojedyncze opakowania proszków to koszt 100zł ale na allegro są oferty wszystkich na raz idealnie dopasowanych do wielkości akwa wszystkie rośliny mam z in vitro nigdy mnie nie zawiodły zawsze pięknie mi rosną rośliny in vitro.  

 

Od dawna nawożę tylko całą linią Ferka w miarę nie drogie a bardzo dobre nawozy i bardzo wydajne - Ballance K ballance N aquashade aquatilizer 

Przy tak wydajnym podłożu trzeba przez pierwszy tydzień co 1-2 dni 50% wody podmieniać żeby się pozbyć nadmiaru nawozu w wodzie, bo inaczej plaga glonów gwarantowana :)

 

Planowana obsada do krewetki amano i danio erythromicron, jakąs parkę pielęgniczek myślałem o kakadu  może jeszcze coś drobnego chciał bym mieć kilka sztuk kiryska pigmeja chyba było by im dobrze, nie wiem niech ktoś mi doradzi nigdy ich nie miałem   :) Czyli w skórujcie: 

10 krewetek amanoo

10-15 danio erythromicron ew galaxy ale wole erythromicron

kilka pigmejów

i parka drobnych pielegniczek np kakadu ale to raczej to takie moje wymyślanie żeby było na czym zawieść oko ;p  

Edytowane przez gruszkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowana obsada do krewetki amano i danio erythromicron, jakąs parkę pielęgniczek myślałem o kakadu  może jeszcze coś drobnego chciał bym mieć kilka sztuk kiryska pigmeja chyba było by im dobrze, nie wiem niech ktoś mi doradzi nigdy ich nie miałem

Dla kirysków i kakadu piasek to postawa więc odpuść sobie:/

A co do samego akwarium to bardzo ładnie się prezentuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już sobie odpuściłem sobie kakadu, troszeczkę za małe akwarium na nie, będzie 10 danio erythromicron 10 amano i 6 pigmejów. Do akwarium dodałem jeszcze jeden filtr - kaskadowy z skimerem, tylko po to żeby mi czyścił tafle wody bo okropnie wyglądała po tylu dniach z grubaśną błoną komórkowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mała aktualka niestety zrobiona tel. Jak będę miał dostęp do lepszego aparatu to na pewno wstawię. W akwa pływa już sobie 15 sztuk microrasbora erythromicron(Najpiękniejsze małe ryby jakie widziałem, szkoda że takie płochliwe) dojdzie jeszcze 15 razbora boraras merah.  Małe rasbory mimo że tycie robią burdel w małym heńku a ten że ma delikatne korzenie to cały czas go wysadzają. Ładnie sobie rośnie a te małe się ścigają miedzy nim 

 

post-9659-0-43546900-1407839947_thumb.jpg

Edytowane przez gruszkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...