Skocz do zawartości

Danio regularnie w filtrze - jak rozwiązać problem


Issabell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd mam rybki w akwarium mam jeden i ten sam problem...Już drugiego dnia zginęła mi rybka... znalazłam ją po tygodniu - martwą w filtrze... Dziś brakowało mi aż 3 rybek - tknęło mnie, aby sprawdzić filtr - były tam trzy danio - dwa żywe, choc jeden jest w kiepskiej kondycji i chyba ma przetrącony kręgosłup, jeden był już martwy... Jak rozwiązać problem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr mam taki - z deszczownicą http://allegro.pl/filtr-wewnetrzny-jp-014f-800l-h-60-180l-i4326952931.html

Przypuszczam, że rybki wpływają, przez otwór u góry, z którergo wychodzi kabel, bo wokół kabla jest dosyć dużo miejsca (średnica otworu stosunkowo duża) Innej możliwości wejscia do filtra nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz Iza jaki masz filtr.

Dobra znalazłem w twoim poprzednim poście . Powiem szczerze nie wiem jak te danio tam wpadają. Otwory tego filtra nie są jakieś przesadnie wielkie. Kwestią jest być może ustawienie zbyt dużego przepływu w filtrze ( nie znam tego filterka , więc nie wiem jak z jego regulacją ) , bądź założenie na korpus filtra coś w rodzaju membrany ( z pończochy , rajstopy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...