Jump to content

Sole, a wakacje


Recommended Posts

Witam, za niedługo wyjeżdzam na tydzień i akwarium zostaje pod opieką rodziców. Mam pytanie bo nawożę solami + easy carbo czy dobry to pomysł jeśli przygotuje 7 plastikowych kubeczków i w każdym będą odpowiednie dawki danych pierwiastków + easy carbo? Czy można to mieszać? Ostatni kubeczek będzie stał 7 dni nim zostanie wlany do akwa. Nie wiem czy nie wytrącą się jakieś szkodliwe osady, nie zajdą niechciane reakcje chemiczne itp. Czy to dobry pomysł i byłoby bezpieczne?

A może zostawić akwa na tydzień bez nawożenia tylko nie wiem czy stan roślin się nie pogorszy? Nie chce potem skutków jednego tygodnia odpracowywać miesiącami. Dodam jeszcze,że nie wykonalne jest aby ktoś wlewał te nawozy tak jak ja na codzień- każdy z każdej buteleczki, moi rodzice to starsi ludzie i jakakolwiek opieka nad akwarium będzie da nich wyzwaniem.

 

Proszę o doradzenie-co byście zrobili?

Link to comment
Share on other sites

Z tym mieszaniem to wiem, że można mieszać gotowce tego samego producenta, nie wiem jak się ma to do soli. Mogę natomiast napisać co ja bym zrobił, a raczej co zrobię, ponieważ za niedługo, również znajdę się w takiej sytuacji, że będę musiał zostawić baniak samym sobie. Ja wykombinowałem to tak(oczywiście gdzieś,coś wcześniej przeczytałem i tak utkwiło to w głowie), że przed lub w dzień wyjazdu, podam, zadawaną dzienną dawkę nawozów lekko ją przekraczając, ograniczając tym samym oświetlenie(myślę że około 4-5 h wystarczy) ,rośliny wprowadzą się tym samym w stan wegetacji,nie będą rosły ale też nie "umrą z głodu".

Edited by darekbart
Link to comment
Share on other sites

Z tym mieszaniem to wiem, że można mieszać gotowce tego samego producenta,

Fosfor "gryzie" się z magnezem, wytrąca się osad i taki nawóz nie jest pełnowartościowy.

Te dwa pierwiastki nie występują w żadnych gotowcach, chyba że ktoś się nie zna i miesza to razem.

 

 

 

podam, zadawaną dzienną dawkę nawozów lekko ją przekraczając, ograniczając tym samym oświetlenie(myślę że około 4-5 h wystarczy)

Dawka na dwa dni i oświetlenie ograniczyć do 6 h, po powrocie wszystko powinno być ok.

W razie jak by coś się działo rodzice mogą skrócić czas jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...