Skocz do zawartości

Sole, a wakacje


nick1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za niedługo wyjeżdzam na tydzień i akwarium zostaje pod opieką rodziców. Mam pytanie bo nawożę solami + easy carbo czy dobry to pomysł jeśli przygotuje 7 plastikowych kubeczków i w każdym będą odpowiednie dawki danych pierwiastków + easy carbo? Czy można to mieszać? Ostatni kubeczek będzie stał 7 dni nim zostanie wlany do akwa. Nie wiem czy nie wytrącą się jakieś szkodliwe osady, nie zajdą niechciane reakcje chemiczne itp. Czy to dobry pomysł i byłoby bezpieczne?

A może zostawić akwa na tydzień bez nawożenia tylko nie wiem czy stan roślin się nie pogorszy? Nie chce potem skutków jednego tygodnia odpracowywać miesiącami. Dodam jeszcze,że nie wykonalne jest aby ktoś wlewał te nawozy tak jak ja na codzień- każdy z każdej buteleczki, moi rodzice to starsi ludzie i jakakolwiek opieka nad akwarium będzie da nich wyzwaniem.

 

Proszę o doradzenie-co byście zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mieszaniem to wiem, że można mieszać gotowce tego samego producenta, nie wiem jak się ma to do soli. Mogę natomiast napisać co ja bym zrobił, a raczej co zrobię, ponieważ za niedługo, również znajdę się w takiej sytuacji, że będę musiał zostawić baniak samym sobie. Ja wykombinowałem to tak(oczywiście gdzieś,coś wcześniej przeczytałem i tak utkwiło to w głowie), że przed lub w dzień wyjazdu, podam, zadawaną dzienną dawkę nawozów lekko ją przekraczając, ograniczając tym samym oświetlenie(myślę że około 4-5 h wystarczy) ,rośliny wprowadzą się tym samym w stan wegetacji,nie będą rosły ale też nie "umrą z głodu".

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mieszaniem to wiem, że można mieszać gotowce tego samego producenta,

Fosfor "gryzie" się z magnezem, wytrąca się osad i taki nawóz nie jest pełnowartościowy.

Te dwa pierwiastki nie występują w żadnych gotowcach, chyba że ktoś się nie zna i miesza to razem.

 

 

 

podam, zadawaną dzienną dawkę nawozów lekko ją przekraczając, ograniczając tym samym oświetlenie(myślę że około 4-5 h wystarczy)

Dawka na dwa dni i oświetlenie ograniczyć do 6 h, po powrocie wszystko powinno być ok.

W razie jak by coś się działo rodzice mogą skrócić czas jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...