Jump to content

Skalary i co dalej?

marta18466
 Share

Recommended Posts

Witam, 

niedługo planuje założyć ponownie akwarium 126 litrów i zastanawiam się nad obsadą. Planuję zakupić 3-5 skalarów. Jakie rybki mogłabym do tego dokupić, tak aby było ok? Nie chcę robić zupy rybnej. Próbowałam o tym szukać na różnych forach, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Proszę o rady :) Pozdrawiam.

Te ryby nie pływają góra-dół. Są wysokie, więc potrzebują wysokiego akwarium, ale potrzebują długiego, aby mieć gdzie pływać ;)

Btw, te ryby są stadne, więc przydało by się akwarium ze 3 metrowe, aby pomieścić całe stado i cieszyć się naturalnymi zachowaniami.

A teraz mam dla Ciebie wyzwanie.

W dziale "Obsady" masz listę podpiętych tematów. Musisz poszukać ostatniego podpiętego tematu, wejść w niego i napisać inforamcje o akwarium wg. tego co jest tam napisane ;)

Do każego akwarium można znaleźć jakieś ładne i ciekawe ryby,, wystarczy chcieć ;)

Przypomnę także, że obsadę dobieramy pod parametry jakie jesteśmy w stanie zapewnić rybom. :) Sprawi to, że będziemy się cieszyć zdowymi i natulanie zachowującymi podopiecznymi :) Nieodpowiednie parametry wody mogą prowadzić do chorób i śmierci, a tego chyba nie chcesz :)