Skocz do zawartości

Woda z RO i nawozy


marvelx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam pewien problem. Chciałbym zakupić filtr RO. Poczytałem o nim niedawno na forum i wydaje mi się to dobre rozwiązanie zwłaszcza, że w kranie mam nie ciekawą wodę. Problem polega na tym, że zakładam drugie akwarium i chciałbym użyc do tego wody z filtra RO. Pytanie brzmi: jakich nawozów użyć i jak ich użyć? Czytałem o nawozach ale szczeże mówiąc troche mi się to miesza a nie chce zrobić czegoś głupiego. Kolejne pytanie to czy do okresu dojrzewania nowego akwarium użyć wody ze starego akwarium?

 

Może napiszę coś o zbiorniku.

Wymiary: 85x40x45

Oświetlenie: 2 lub 3x18W

Filtracja: pompa t-head 550 4W, gąbki różnej gęstości, węgiel aktywny, ceramika no i lampa uv 10W

Podłoża jeszcze nie mam.

 

Ogólnie do tej pory stosowałem wode z kranu, która była odstana przez conajmniej kilka dni. Tragedii nie było ale gdyby nie zbrojniki, które w jedna noc rozprawiły sie z glonami to sporo roslinek bym stracił.

 

Mam nadzieję, że napisałem wszystko w miarę jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

węgiel aktywny

Węgiel stosuje się do oczyszczenia wody po chorobie. Do "wyciagnięcia" pozostałości leku. Węgiel też ma to do siebie, że na początku wciąga, a później oddaje do wody to co wciągnie. Także proponuję wywalić go i dać więcej ceramiki.

 

 

lampa uv 10W

I ten sprzęcik też jest zbędny.

 

 

Kolejne pytanie to czy do okresu dojrzewania nowego akwarium użyć wody ze starego akwarium?

Oczywiście, że możesz. Przyśpieszy to trochę proces dojrzewania akwa, a po tym jak akwa dojrzeje może stosować podmiany z RO. Możesz również zrobić tak, że ze starego filtra z gąbki wyciśnij trochę brudów do nowego filtra.

 

 

Ogólnie do tej pory stosowałem wode z kranu, która była odstana przez conajmniej kilka dni.

Woda nie musi stać kilka dni, wystarczą 24h aby chlor odparował.

 

 

Tragedii nie było ale gdyby nie zbrojniki, które w jedna noc rozprawiły sie z glonami to sporo roslinek bym stracił.

Daj na początek dużo roślin szybkorosnących, a może uda Ci się uniknąć ataku glonów. Poczytaj o glonach dlaczego pojawiają się w akwa, a zobaczysz, że zbrojniki nie są potrzebne przy odpowiedniej ilości roślin, oświetleniu i nawożeniu.

Edytowane przez Aisulim
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa uv jest pomocna w zwalczaniu glonów (efekty są widoczne) ale może faktycznie powinienem z tego zrezygnować. Będę musiał poczytać więcej o parametrach wody no i zakupić zestaw testów. Filtra RO jeszcze nie mam. Planuje jego kupno jakos na początku sierpnia. Do tego czasu myśle, że zdąże dowiedzieć się dokładniej co w wodzie powinno być i w jakich ilościach.

Edytowane przez marvelx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...