Skocz do zawartości

Co wybrac ?


5pasta5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej , zastanawiam sie jakie oswietlenie wybrac   :ugeek:  mam akwarium 54 l standardowo 60x30x30 , nie chce przesadzic z swiatlem bo raczej nie bede dozowal CO2 z butli , a z bimbrowni raczej tez nie .... myslalem aby zamontowac takie cos z tylu pokrywy ( zamiast swietlowki ) AQUA EL Moduł Oświetleniowy ECOLIGHT 11W Plant (8000K)  <---- 2x 

czy lepiej samemu zrobic pokrywe np  T8 15 W / T8 14 W i T5 8 W co byscie mi polecili ?? 

 

z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam  :razz:

Edytowane przez 5pasta5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej Ci kupić pokrywę standardową do takiego akwa o wymiarach 60x30. Tam jest świetlówka 15W przeważnie. Za 100zł można kupić nową i po kłopocie :)

 

2x decolight też będzie kosztował Cię ok 100zł także na jedno wyjdzie, a 15W dla małowymagających roślin będzie w sam raz :) Na pw wrzucam Ci linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz mam pokrywe i nigdy jej nie polece pod względem funkcjonalności gdyż swietlówka jest umieszczona na środku dzięki temu rozwój roślin backhand'owych jest słaby lekko ujmując . interesuje mnie mocniejsze swiatło ale nie na tyle aby bez bimbrowni i butli co2 roslly jak na potege glony :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy lepiej samemu zrobic pokrywe np T8 15 W / T8 14 W i T5 8 W co byscie mi polecili ??

 

 

interesuje mnie mocniejsze swiatło ale nie na tyle aby bez bimbrowni i butli co2 roslly jak na potege glony

 

Solarium chcesz sobie zrobić,zbyt blado rybki wyglądają ;)?No i nawet jeśli zrobisz tak mocne światło to bez co2 i nawożenia cudów bym nie oczekiwał.

 

Oświetlenie 0.27W/l w zupełności wystarczy,możesz dać rośliny mało wymagające(cieniolubne) a i rybkom będzie dużo lepiej.

Też kiedyś tak myślałem,że mocne oświetlenie jest receptą na ładne rośliny,niestety myliłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , czy według cb swietlowka 6w i 15 w nadal będzie za duzo ( łącznie 21 w 0,44 w/l) niz  23 w tak ? to jakie polecisz mi do 54l baniaka ? :D

 

Reg. 6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. /ahr/

Edytowane przez ahr
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności jaki efekt chcesz osiągnąć. Jeśli zależy Ci na dobrym samopoczuciu rybek,zostaw tak jak jest, rośliny mało wymagające,do tego nawożenie.Nawet przy mniejszym oświetleniu, 0.20W/l można mieć zielono w zbiorniku.

 

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...