Skocz do zawartości

wybór filtra do 54l-prosze o szybka pomoc.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, przy wymianie wody  urwał mi się zasilający kabel od starego filtra który używałem z 8 lat był to taki model:

 

 

 

 

teraz muszę wyminić na jakiś nowy. Tylko jaki??? Cena ograniczona najlepiej kolo 30zł ale jak już będzie napewno lepszy to dam max do 50zł

 

Zastanawiałem się nad Equael FAN 1 ale już nie wiem

 

Ze starego byłem bardzo zadowolony pięknie napowietrzał i czyścił akwarium. Woda byla kryształ.

 

Ale naklejka się zmyła i nawet nie wiem z jakiej on był firmy bo pewnie kupił bym taki sam.

 

weźcie cos poleccie.... :)

 

aha interesuje mnie tylko wewnetrzny filtr

post-14914-0-67016600-1404717961_thumb.jpg

Edytowane przez chris18404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten filtr to claro 600 tez go miałem , był dość mocny ale jak dla mnie na dłuższą metę dość uciążliwy ;) hmm jak teraz nie masz filtra to idź kup jak najszybciej , twój budżet nie jest jakiś największy na zakup filtra :D  Equael FAN 1  napewno sie nada do 54 l ;) 

 

 

p.s widze tez z malopolski jesli mozna wiedziec gdzie konkretniej ? ja Wadowice okolice :P:D 

Edytowane przez 5pasta5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pewnie claro 300  :P  hm gdym dlatego , ze czyszczenie co chwile :D na dodatek nie jest funkcjonalny gdyz znaczna czesc gabki zakrywa plastik, wole zewnetrzne  :P bardzo ciekawy filtr co podał Krzysiek  :D  czy może go używałeś , znasz opinie na jego temat ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w 54L mam taką http://www.clarias.pl/filtra-zewnetrzny-kaskadowy-nf-600-aqua-nova-p-3429.html kaskadę i polecam :)

Niestety wykracza poza Twój budżet.

Plus taki, że ma wbudowany skimmer i o ile rybki nie będą same w niego wpływać, to jest on przydatny :)

 

Edit:

Ewentualnie możesz kupić mniej wydajną wersję :)

http://www.clarias.pl/aqua-nova-filtr-kaskadowy-nf-450-do-100l-p-2498.html

Tylko wymień od razu węgiel na ceramikę

Edytowane przez dudekd55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze on ma prawie 25cm wys a u mnie na wysokosc akwarium ma ponad 30cm...

 

Iii? Tam gdzie ma być filtr wybierasz trochę podłożą i na pewno się zmieści.

 

 

 

zy może go używałeś , znasz opinie na jego temat ?

 

Miałem go kupować do swojego 40l, ale zdecydowałem się na hamburga ;) W necie piszą, że cichu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci odradzę Fan1, sam miałem go w 45l i co chwilę musiałem czyścić. Udało mi się niedawno dostać używanego tetratec in 800, za 40 zł, 

wsadziłem do akwa to na początek pralka, ale jak go skręciłem o 70% to jest perfect. 

Wynik po miesiącu są niesamowite, gabki ok, woda kryształ, cisza i spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bąbelki nie napowietrzają wody i są tak na prawdę zbędne. Woda napowietrza się poprzez ruch tafli wody.

 

Tu się z tobą nie zgodzę. Napowietrzają,lecz przy odpowiedniej filtracji i dużej ilości roślin taki napowietrzacz jest zbędny.Zastosować należało by takie coś, w przypadku dużej ilości ryb(przerybieniu),małej ilości roślin lub ich braku, oraz gdy filtracja niewystarczająco porusza taflą wody.Jest też wiele innych powodów i sytuacji zastosowania dodatkowego napowietrzania.

Bardzo taka pompka się przydaje, w szczególności niedoświadczonym(nowicjuszom) którzy korzystają z bimbrowni.Mogę tu przytoczyć własny przykład,kiedy to na początku swojej przygody "przedobrzyłem" z bimbrownią,ryby pływały pod powierzchnią wody łapiąc powietrze.W panice szybko podłączyłem brzęczyk i po paru godzinach ryby pływał już normalnie.

Jednoznacznie stwierdzam że taki brzęczyk spełnia swoje zadanie, i mitem jest to, że nie napowietrza.

Dla niedoświadczonych zalecam.

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę darekbart, a czy przypadkiem nie jest tak, że "bąbelki" napowietrzają wodę wywołując jej ruch?. Dlatego powinno się "kostkę napowietrzającą" umieszczać bezpośrednio pod taflą wody, wywołując w ten sposób jej większy ruch/falowanie (kiedy z jakiś powodów nie możemy tego dokonać wylotem filtra). A same w sobie wody nie napowietrzają?

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisze andy102. Te bąbelki mogą jedynie poruszać taflą, same w sobie jej nie napowietrzają. Dlaczego? Widzimy te bąbelki, nawet od dna akwarium do samej tafli. Prawda? Skoro cały czas są to znaczy, że się za bardzo w wodzie nie rozpuszczają, więc jej nie napowietrzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy102 nie wiem jak to jest w praktyce,zdania są podzielone.W bąbelku też jest powietrze które natlenia wodę, tak samo jak ruch tafli.Nie będę się teraz rozwodził na temat:"jak to działa". Przedstawiłem moje zdanie oraz to co zaobserwowałem.

Krzysiek1702 jeśli przeczytałeś post do końca wiesz o co mi chodziło.

 

 

Zastanawiałem się nad Equael FAN 1 ale już nie wiem

Jeśli ten stary filtr wewnętrzny dobrze ci służył to kup ten o którym myślisz.Ja polecił bym jakąś kaskadę, większa kontrola nad bilogią w akwa,chociaż ten który proponuje Krzysiek1702 jest dobrą opcją,ma regulację przepływu wody, co daje Ci nad nim kontrole.Sam zamierzam kupić taki do ok.100l sterylniaka.

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli myślicie, że ten Aquael zda swoją role dobrze? Będę zadowolony? Stary miałem atman at-f301.

 

Zdania rozpoczynamy wielką literą i kończymy kropką. Jeden znak zapytania z pewnością wystarczy. Rejestrując się zaakceptowałeś regulamin, więc wypadało by go przestrzegać. Krzysiek1702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...