Jump to content

Czyszczenie kubła


Recommended Posts

Ja na twoim miejscu przelałbym wodę przez jakieś sitko lub gazę. W wodzie będzie dużo zanieczyszczeń. Przy odpalaniu filtra polecam wylot wsadzić na chwilę do miski, tak żeby na początku woda nie poleciała do zbiornika bo z tą wodą poleci dużo niedoczyszczonego syfu z węży.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie, może dla wielu banalne, ale to pierwsze czyszczenie kubła i chciałem dopytać, aby za bardzo biologi w kuble nie rozwalić, bo bardzo długo pracowałem na to co mam teraz w akwarium.

 

Postaram się przelać do wiadra, przez pieluchę tetrową i potem tak samo z powrotem do kubła, efekt powinien być lepszy niż przez sitko.

Link to comment
Share on other sites

Jak wymienisz na świeżą, odstaną wodę to też się nic nie stanie.

Ale tak jak kolega Winkiel radzi dobrze podstawić pod wylot chociażby siatkę, żeby wyłapać algi z rur które mogą "ruszyć" przy odpaleniu filtra.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Nie będę zakładał nowego tematu, ale dziś  po wyczyszczeniu i ponownym odpaleniu zauważyłem, że po przechyleniu tak ok. 15 - 20 stopni z filtra wylewa się woda. Jak pracuje w pionie, to wydaje się ok. Czy to normalne przy kubełkach, że ciekną po przechyleniu? Może kwestia złego złożenia? Filtr JBL 901.

Link to comment
Share on other sites

Nie jest to normalne, ze cieknie na przechyle. Mój nowy e901 ciekł po tygodniu w pionie na dwóch zatrzaskach. Wrócił do dystrybutora, ktory po sprawdzeniu zwrócił kasę. Teraz w zbiorniku pracuje Eheim Eccopro 200 i nie ma z nim żadnego problemu. Coś ostatnio firma JBL partoli filtry, wypuszcza na rynek badziewie, u mnie zaufanie mają zerowe. Szczęście w nieszczęściu, że na podłogę poleciało tylko 10l wody.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko się wyjaśniło, rozebrałem wczoraj jeszcze raz filtr i wylałem całą wodę z górnej części filtra, dokładnie z tej czarnej głowicy. Złożyłem i nie cienkie. Nie wiem gdzie zbiera się ta woda, ale teraz filtr mogę przechylać do 90° i nie cienkie.

Link to comment
Share on other sites

Temat został wyczerpany/ problem rozwiązany.
Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz się z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...