Skocz do zawartości

Zupa rybna


Skalarne
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich akwarystów!

Otóż przychodzę tu z nie lada problemem: w moim akwarium żyje totalna zupa rybna. 

Rybki sprzedała mi sprzedawczyni, która śmiała nazwać się "akwarystką z wieloletnim doświadczeniem w tej branży". Ilekroć pytałam, czy ryby są odpowiednio dobrane ta przytakiwała. Teraz widać, jak są idealnie dobrane: postrzępione płetwy, walki itd. 

Tu zamieszczam moją obsadę:

7x neon Inessa

3x mieczyk hellera

1x skalar diamentowy

2x gupik

2x glonojad (małe okazy)

1x brzanka różowa, 1x razbora klinowa, 1 x molinezja żaglopłetwa (wzięłam je od brata, bo miał w tyłku zajmowanie się akwarium, w którym tylko one zostały, brzanka bojuje)

1x molinezja balonowa (obecnie w trakcie kuracji w innym akwarium po walce z brzanką)

Temperatura wody: 26 C"

Oczywiście jest gruboziarnisty żwir pomieszany ciut z mułem, grzałka z termostatem, filtr, napowietrzacz. Do tego pozwoliłam sobie zrobić z muszli kryjówkę.

Akwarium 60 litrów i zdaję sobie sprawę z mojej zupy rybnej. 

Jestem początkująca i proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ryb które tutaj wymieniłaś to w tym akwarium ( chodzi o wielkość nie o parametry ) mogą być gupiki, albo razbory, albo neon innesa. Pozostałe ryby są za duże do tego akwarium.

Które z wymienionych przeze mnie ryb mogłyby zostać o tym zdecydują parametry wody. Pozostałe ryby tak czy owak trzeba oddać.

 

No i jeszcze ta muszla jako kryjówka - w takim akwarium taka ex -ozdoba nie powinna się w ogóle znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu zdecydowałabym się na jedną z takich obsad:

 

1)

 7 x Neon Innesa

 2 x Pielęgniczka Ramireza (parka) <-- uwaga one potrzebują piasku na dnie

 + krewetki na dno

 

2)

 7x Neon Innesa

 5x Kirysek (jednego gatunku! np Pstry)

 + jakiś ślimaczek np. Ampularia lub Helena (uwaga Helenki jedzą inne ślimaki)

 

Reszta rybek do oddania. Ewentualnie te 2 gupiki mogłyby zostać, jeśli ci na nich zależy i pod warunkiem że to samce, bo samiczki = bardzo dużo młodych.

Edytowane przez Akinom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja na Twoim miejscu zdecydowałabym się na jedną z takich obsad: 1) 7 x Neon Innesa 2 x Pielęgniczka Ramireza (parka)
Tylko że tu nie da się pogodzić temperatur. Neon innesa lubi wodę chłodniejszą do 23 st, a ramirezy cieplejszą od 25 st

 

7x Neon Innesa 5x Kirysek (jednego gatunku! np Pstry)
Lepiej by tu pasował kirysek panda.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5x Kirysek (jednego gatunku! np Pstry)

Obawiam się, że to nie ten litraż dla stadka Pstrych. Zdecydowanie tak jak pisał splend, Panda jak najbardziej. No i bezwzględnie piach na dno. Temperatura delikatnie w dół, zarówno dla Neonów jak i Kirysków.

Skalarne jakimiś parametrami oprócz temperatury, dysponujesz? Bo na razie to tak... sobie gdybamy.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...