Skocz do zawartości

[112] Ogólne - aktualnie zupa.


mnich94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium po restarcie, http://forum.superakwarium.pl/topic/44425-112-og%C3%B3lne/ tutaj wątek. Zakładam temat ponieważ czas zabrać się za obsadę baniaka gdzie aktualnie panuję zupa rybna. 20.07.2014 odbywa się w Ostrawie giełda gdzie chcę się wybrać, więc mam 15 dni na zrobienie porządku z aktualną obsada. Problem może być z paramterami ponieważ nie mam testów, ale wodociągi udostępniają jako taką wiedzę na temat parametrów. Tutaj link: http://www.jzwik.bip.info.pl/plik.php?id=7556 plik w pdf.

Doinformowałem się u nich że najbardziej poprawnymi parametrami są te z rubryki GPW 1).

Temperatura w zbiorniku to 25C, podmiany raz w tygodniu 20L.

Aktualna zupa:

-Zbrojnik Niebieski x1

-Neon Innesa x6

-Gupiki x6 + 3młode

-Danio czerwone x2

-Danio pręgowane x1

-Helenki x4

-Otosek x1

 

Jak bym chciał żeby to wyglądało:

-Zbrojnik Niebieski x1

-Neon Innesa x16

-Krewetki RD x20

-Helenki x4

-Otosek x6

+ jakaś parka większych ryb

Czy dobrze kombinuję ? Nie za dużo ?

 

Czekam na pomoc z waszej strony :)

Edytowane przez mnich94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo można Ci pomóc nie znając testów wody bo to właśnie pod nie dobiera się obsadę, kup chociaż te podstawowe bo na żywych stworzeniach się nie eksperymentuje

Przecież podał link z którego wynika że Ph 7,2 i Gh 4,4 :P

 

 

-Zbrojnik Niebieski x1 -Neon Innesa x16 -Krewetki RD x20 -Helenki x4 -Otosek x6 + jakaś parka większych ryb Czy dobrze kombinuję ? Nie za dużo ?

Po pierwsze szkoda i to ogromna, że nie dałeś piachu na dno. Otworzyło by to wiele możliwości z rybami dennymi i pielęgnicowatymi. A tak klops.

Dla Neonów twardość ok, mógłbyś zjechać trochę z Ph. Przy takiej twardości nie powinno być większych problemów. Możesz zmierzyć Kh? Z drugiej strony Neony to BW, a u Ciebie...

Otoski spoko, dałbym ich nawet więcej. Zbrojniki Niebieskie to duże "lapsy" 112l to dla nich za mało. Krewetki RD? Czy nie przypadkiem miało być RC?

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież podał link z którego wynika że Ph 7,2 i Gh 4,4 :P

 

 

Tak, w maju 2014 taka ponoć była , mamy lipiec, a ich najwyższe dopuszczalne zakresy wartości dla PH to  6,5 – 9,5 , a twardości 3,4 – 28,0 więc rozstrzał spory. Zresztą to co mamy w akwa, procesy biologiczne itp. wpływają na wodę i te parametry mogą być inne.

 

Poza tym piszesz,że przecież są parametry, a za chwile prosisz o KH i radzisz zejść z PH - to jednak te testy jak widać będą potrzebne tym bardziej jak zacznie ingerować w parametry schodząc z PH  :P

Edytowane przez V_i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi parametrami to macie rację,

 

 

kup chociaż te podstawowe

Jakie to są? Cały zestaw testów to wydatek 150-250zł. Na allegro znalazłem testy firmy zoolek, wyróżniają się niższą ceną niż reszta. Będą odpowiednie? Jakie kupić?

 

 

 

Po pierwsze szkoda i to ogromna, że nie dałeś piachu na dno. Otworzyło by to wiele możliwości z rybami dennymi i pielęgnicowatymi. A tak klops. Dla Neonów twardość ok, mógłbyś zjechać trochę z Ph. Przy takiej twardości nie powinno być większych problemów. Możesz zmierzyć Kh? Z drugiej strony Neony to BW, a u Ciebie... Otoski spoko, dałbym ich nawet więcej. Zbrojniki Niebieskie to duże "lapsy" 112l to dla nich za mało. Krewetki RD? Czy nie przypadkiem miało być RC?

Nie chciałem piasku ponieważ miałem go w kostce dla krewetek i ciężko było zadbać o jego czystość, BW - Czarne Wody o to chodzi? Jeżeli tak to taki styl akwarium mi nie podchodzi, ale mógłbym dodać jakieś korzenie, szyszki olchy i może by to bardziej przypominało BW :) Zbrojnik na razie zostaje, ma ok.10cm

Tak krewetki RC, literówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek kup sobie testy te najbardziej potrzebne - pH, GH, KH, NO2, NO3. Testy do pH w dwóch zakresach w jednym opakowaniu firmy zoolek to koszt około 20 zł. Tyle samo kosztują testy tej samej firmy do badania GH i KH ( obydwa również w jednym opakowaniu )A więc tak jak widać można za około 40 zł kupić testy do badania pH w dwóch zakresach oraz GH i KH. Co do testów na NO2 i NO3 to tutaj co niektórzy wolą te testy z firmy JBL. Koszty są podobne NO2 -około 20 zł, NO3 - tak samo. Czyli koszt podstawowych testow to około 80 zł, a nie 150 - 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ich najwyższe dopuszczalne zakresy wartości dla PH to 6,5 – 9,5 , a twardości 3,4 – 28,0 więc rozstrzał spory

Tak masz rację. Z jedną różnicą, te dopuszczalne wartości są dla terenu całej Polski zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia

29 marca 2007.

To że każdy powinien mieć na użytku testy na Ph, Gh, Kh itd. jest oczywiście kwestią niepodważalną.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że każdy powinien mieć na użytku testy na Ph, Gh, Kh itd. jest oczywiście kwestią niepodważalną.

 

Ciesze się,że finalnie się zgadzamy ;) Wróciliśmy do punktu wyjścia - bez testów się nie obejdzie. Żeby zachęcić kolegę do ich kupna dodam tylko,że takie testy będą Ci potrzebne także w przyszłości, cokolwiek by się (odpukać) nie działo to bez parametrów wody będzie ciężko Ci pomóc. Taki zakup wystarcza na jakiś czas.

Edytowane przez V_i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyniki testów:

Ph 7.1
Gh 4,5
Kh  8

NO2 0

NO3 12

 

I co myślicie ? Udało mi się "pozbyć" zbrojnika, znalazł nowy dom akwarium 200L.

Więc ja bym to widział tak:

-Neon Innesa x20

-Krewetki RC x20

-Helenki x4

-Otosek x6

+ jakaś parka większych ryb

Edytowane przez mnich94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz liści i korzeni to jeszcze Ci powinno zejść pH. Dno z piachu?

 

Żwirek, w pierwszym poście o tym pisałem.

 

Panowie i Panie poradzicie coś? Podałem parametry wody w akwarium tak jak prosiliście, a dalej już cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No ale znów robić kolejny restart ? Rośliny zaczęły już dobrze rosnąć

Nikt Tobie nic nie narzuca. Po prostu piaszczyste podłoże daje więcej możliwości obsady. Nie masz piasku, nie możemy brać pod uwagę ryb dennych i pielęgnicowatych. A szkoda, bo w takim litrażu można by im stworzyć raj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna nie pojechałem bo było za gorąco i nie dowiózł bym kupionych ryb, więc temat obsady jest nadal otwarty do dnia 24.08 wtedy kolejna giełda.

Nie będę robił kolejnego restartu więc piasku nie będzie, może za rok, dwa jak trzeba będzie wykonać restart. W temacie dodałem zdjęcie jak to teraz wygląda.

 

Co powiecie na takie połączenie:

-1+2 prętnik karłowaty

-Neon Innesa x16

-Krewetki RC x20

-Helenki x4

-Otosek x6

 

Będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co powiecie na takie połączenie: -1+2 prętnik karłowaty -Neon Innesa x16 -Krewetki RC x20 -Helenki x4 -Otosek x6

Jak już chcesz prętnika i krewetki to bym poszedł za ciosem i zrobił typową Azję, a wtedy te neony zamienił na razborki jakieś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rośliny występujące w tych rejonach.

2. Jako podłoże drobny żwir lub piach.

3. Zbiornik ogólnie dość gęsto obsadzony.

4. Jakiś korzeń wskazany.

 

Możesz wpisać sobie w grafikę google akwarium biotopowe Azja i pooglądać-może któreś Cię zainspiruje :)

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...