Skocz do zawartości

Kilka pytań (gupiki, mech itp.)


Rekomendowane odpowiedzi

1. Co byście zmienili w akwarium? 


2. Jakie mogę dodać roślinki, aby wszystko ładnie się komponowało? 


3. Mech mi zżółkł, dlaczego? (czytałem, że albo z braku CO2, albo z braku światła, dlatego umiejscowiłem go wyżej, a świetlówkę dałem tuż nad nim.) Oraz co to za rodzaj mchu, to na pewno mech jawajski?  :P


4. Czy mogę karmić gupiki muszką owocówką? 


5. Co ile zmieniać całą wodę i płukać piach? (Zazwyczaj co 3-4 tygodnie zmieniałem wszystko)


6. Dlaczego jedna z moich samiczek, ta z czarnym ogonkiem, nigdy nie rodziła gupików, czemu samiec się nią wgl nie interesuje, a ona nawet nie ma czarnej plamki z tyłu? Na pewno ona nie jest samcem, bo samiczką się nie interesuje ^^


(AKWA 25L)


Opis akwa itp: http://forum.superakwarium.pl/topic/40348-25l-oaza-og%C3%B3lne/?do=findComment&comment=451346 


post-17920-0-74730100-1404398031_thumb.jpg

post-17920-0-08045100-1404398035_thumb.jpg

post-17920-0-86813300-1404398036_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak :
1.Co do granulacji podłoża tutaj każdy poleca co innego najważniejsze by na samo dno dać jakiś substrat dla roślin.
2.Co do roślin to polecam mało wymagające.
3.-
4.Nigdy nie próbowałem zazwyczaj dawałem zwykłe pokarmy w formie *płatków*

5.No i w tym punkcie popełniasz niestety ogromny błąd. Bo w akwarium nie wymienia się co tydzień 100% wody zazwyczaj tak koło 10-20% objętości i podczas podmiany odsysamy odmulaczem zalegające resztki jak i nieczystości.
6.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Poszukaj w sieci, naturalne środowisko ryb które masz.

To wiele pomoże.

Poczytaj o dojrzewaniu akwarium i cyklu azotowym, wrazie W pytaj.

Bez obrazy, to co masz teraz to nie akwarium a zbiornik wypełniony wodą.

Trzeba zacząć od początku, na spód substrat 2-3 cm i na wierzch żwirek 1-2 mm , wtedy rośliny można sadzić.

Mech zaszczepia się na korzeniach lub na kamieniach przywiązując nitką lub żyłką wędkarską, fachowcy potrafią sadzić w podłożu, ale do tego potrzebna jest wiedza wyższego szczebla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...