Jump to content

Filtr do akwarium 375l


 Share

Recommended Posts

Witam,

jestem początkująca jeśli chodzi o tematykę awarystki także bardzo Was proszę o wyrozumiałość. Mam akwarium 375l w spadku po bracie, który miał je "bo miał" i niewiele z nim niestety robił. Do tej pory miałam filtr Eheim professionel II 2028, niestety ma już 15 lat i zaczyna odmawiać współpracy (przecieka, odkłada się kamień, części się psują). Jestem zmuszona do zakupu nowego filtra. Kompletnie się w tej tematyce nie orientuję stąd też prośba o rady. Budżet nie jest tutaj problemem, bo chcę zainwestować w to akwarium i poprawić jakość życia mieszkańców.

Niestety zdaję sobie sprawę z tego iż zapewne mam potworne przerybienie (rybki kupowane w wieku szkolnym właścicieli na zasadzie fajne to kupię...) ale większość ryb mam od 12-15 lat i nie chcę ich oddać, bo się do nich przywiązałam (jakkolwiek to tłumaczenie nie wydawałoby się Wam głupie). Obecnie nie dokupuję po prostu nowych ryb. Część i tak niestety umarła kiedy mój brat doprowadził do potwornego stanu akwarium (na szczęście opanowałam sytuację).

 

Akwarium: 375l ogólne, wymiary 150x50x50

Filtr: do wymiany Eheim professionel II 2028

Obsada:(to co udało mi się zindentyfikować po przegrzebaniu Internetu)

głównie sumy

platydora kolczasta

zbrojnik lamparci - przypadek chcieliśmy zwykłego glonojada

guarmi różne karłowate ok 7szt (białe, mozajkowe, marmurkowe, złote)

giętkozęby- różne głównie malawijskie najstarsze ryby w baniaku ok 8 szt

kiryski ok 5szt

trzcinnik

2 niezidentyfikowane ryby jakieś sumy

3 małe wielopłetwce

Roślinność: głównie moczarka kanadyjska ze dwa anubiasy i jedna kryptokoryna nic innego nie rośnie albo jest od razu pożerane bądź cięte na nitki przez sumy

Kilka korzeni i kokosy

 

Zastanawiałam się póki co nad filtrem Aquael Unimax 700 jako biologiczny i wewnętrzny Aquael Turbo Filter 2000 jako mechaniczny. Dodatkowo chciałam zapytać jak długo wytrzymuje spojenie akwarium, bo przy tym przeciekąjacym filtrze zalało mi szafkę pod akwarium, którą trzeba będzie też wymienić i boję się, że akwarium ze starości też może się rozkleić?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Edited by marifry
Link to comment
Share on other sites

Co do obsady to ci nic nie powiem. Jeśli chodzi natomiast o filtry to jest wybór bardzo dobry.Co do spoin w akwarium to średnia *bezpieczna* wytrzymałość to koło 7 lat i po tym czasie powinno się ponownie je skleić lub wymienić na nowe.

Link to comment
Share on other sites

Co do obsady to ci nic nie powiem. Jeśli chodzi natomiast o filtry to jest wybór bardzo dobry.Co do spoin w akwarium to średnia *bezpieczna* wytrzymałość to koło 7 lat i po tym czasie powinno się ponownie je skleić lub wymienić na nowe.

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i pomoc. Przeczytałam masę postów na ten temat na róznych forach również na tym, nawet poradnik o filtrach a mimo to miałam ciągle wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

Pomoc jaka tam pomoc prawie ,że nic. Ja osobiście użytkuję mniejszą wersję Unimax 250 i powiem ,że jest nie słyszalny . Aczkolwiek do wyboru masz masę filtrów...  I niestety każdy poleca co innego.Ogólnie powiem tak wybierz taki filtr gdzie nie będzie problemu z dostępnością każdej *pierdółki* do filtra bo coś zgubisz lub popsujesz i potem się okaże ,że nie idzie tego dokupić i filtr będzie bezużyteczny. 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...